Georgs CelitānsPar zinātāju
Georga bērnība pagāja kādā no pirmskara laikā celtajām Čiekurkalna mājām. Kā jau šādās mājās ierasts, vienīgais mājas ūdens krāns atradās koridorā, bet tāda greznība kā vanna un dušas telpa izpalika pavisam. Taču turpat esošā pirts, kas ģimenes lokā tika apmeklēta ik sestdienu, un visi pirts rituāli jau bērnībā Georgam bija labi pazīstami un mīļi. 
Par aromaterapiju Georgs pirmo reizi tuvāk uzzināja kādā kongresā, kur tika apspriestas elpošanas tehnikas. Tur Georgs pirmo reizi iepazina ēteriskās eļļas un sāka padziļināti interesēties par šo zinību. Laika gaitā Georgs ir apguvis aromaterapijas zinības dažādās skolās un valstīs (Anglija, Francija) un tagad labprāt sniedz šīs zināšanas citiem interesentiem Latvijā. Aromaterapeita galvenais uzdevums ir sabalansēt cilvēka fizisko un garīgo ķermeni, kā arī iemācīt cilvēkam sevi sakopt. Ēteriskās eļļas ne tikai sniedz labsajūtu cilvēka ķermenim, bet arī spēj ietekmēt noskaņojumu. 
Aromaterapija, ēteriskās eļļas un pirts ir lietas, kas lieliski sader kopā. Taču ar visu ir jāprot pareizi apieties, tādēļ ikvienam interesentam lieti noder papildus zināšanas. Piemēram, eļļu nekādā gadījumā nedrīkst liet uz karstiem akmeņiem nedz tīrā, nedz atšķaidītā veidā, jo eļļa sadegot rada nepatīkamu smaku. Toties gandrīz jebkuru ēterisko eļļu var iepilināt ūdens traukā un nolikt karsto akmeņu tuvumā vai arī atšķaidītā veidā izsmidzināt uz pirts sienām. Taču, protams, vislabāk ir ieziest pirtī sasilušo ķermeni ar pašam tīkamāko eļļas maisījumu, tādējādi nepastarpināti uzņemot visu to labāko, ko aromaterapija sniedz. Tāpat ir svarīgi atcerēties, ka pirtī jāizmanto vien pašas labākās un kvalitatīvākās ēteriskās eļļas, jo ķermenis caur atvērtajām porām visu uzņem kā sūklis.
Aromaterapiju apguvis:  
Londonas aromaterapijas skola (Anglija, 1996) - aromatherapy, aromatherapy massage;
The Institute of Traditional Herbal Medicine and Aromatherapy (1999, Anglija) - advanced clinical aromatherapy, aromatic Indian head massage;
Essential Oil Recourse consultant (Francija, 2001) - clinical aromatherapy update 

Aromaterapija: ārstniecība un prakse 

Nāc un uzzini, kas tad īsti ir aromaterapija,  un ko tā spēj? Kā pareizi pielietot aromaterpiju mājas apstākļos un dažādās ikdienas situācijās? Teorētiska un praktiska nodarbība! To visu uzzināsiet zinībās pie vadošā armoa terapeita Latvijā - Georga Celitāna, kā arī varēsi izbaudīt dažādu ēterisko eļļu smaržu, lai uzzinātu, kuras Tev patīk, kuras ir piemērotākas tieši Tev! 

Ēterisko eļļu spēks Tavā mājas aptieciņā. Praktiskā nodarbība.  

Aizveriet acis un iedomājieties! Lavanda, tējas koks, rozmarīns, piparmētra, apelsīns, ingvers, vīraks- tie ir spēcīgi aromāti, kas apbur. Un cilvēka varā ir šīs dievišķās smaržas izmantot savā labā, sniedzot baudījumu ne tikai ožai vien.
Smaržīgā aptieciņa, ja pareizi pielietota,ir kā zāles katrai dienai, kas pielietojamas gan profilaktiskiem nolūkiem, gan ārstēšanai. Pielietojot aromaterapijas zināšanas, iespējams paaugstināt ķermeņa imunitāti, uzlabot garastāvokli, ātrāk atveseļoties no slimībām,  turklāt tas netraucēs paralēli izmantot jebkuru no aptiekā nopērkamajiem preparātiem.

Zinību ietvaros uzzināsi:
1. kā veidot dažādas receptūras,   
2. kā izvēlēties kvalitatīvas eļļas,    
3. cik koncentrētas eļļas ir piemērotas ikdienas lietošanai,  
4. pašu galveno - kā ar dažādu aromātu palīdzību palīdzēt sev un saviem mīļajiem justies labāk.

Praktisko nodarbību vadīs Georgs Celitāns, vadošais aromaterapeits Latvijā. Nodarbībās laikā ikvienam klātesošajam būs iespēja pasmaržot daudzveidīgus aromātus un saņemt profesionālus padomus, kā tos izmantot savā un savas ģimenes labā,. Zinātājs ir pārliecināts, ka ar aromaterapijas palīdzību iespējams atrisināt ļoti daudzas problēmas, kas nomāc cilvēkus dažos vecumos: "Man ir ko teikt par aromaterapiju dažādu vecumu cilvēkiem. Ja auditorijā ir padsmitnieki, es viņiem varu pastāstīt par pirmo palīdzību, kā cīnīties ar pinnēm. Ja sanākuši cilvēki ap 30 gadu vecumu, man būs viņiem ko pastāstīt par pārāk lielu ikdienas slodzi, iekšējo spriedzi, kas var saasināt dažādas saslimšanas, bet 40-gadniekiem pastāstīšu, kā iespējami ilgi saglabāt vitalitāti un dzīvessparu. Jaunām māmiņām būs noderīgi uzzināt, kā ar dažādām eļļām kopt bērnu un visu ģimeni. Aromaterapijas iespējas un risināmo tēmu loks ir ievērojami plašāks, nekā sākotnēji šķiet.". 

Ikvienam cilvēkam pienāk brīdis, kad ir jāapstājas un jāparūpējas par sevi. Ir lieliski, ja to varam izdarīt ar patīkamiem paņēmieniem. Aromaterapijas tēma patiesībā ir teju neizsmeļama, mēs bezgalīgi varam runāt arī par tās ietekmi, piemēram, uz attiecībām. Ar dažādiem aromātiem brīnumus iespējams paveikt ne tikai mājoklī un ģimenē, bet arī biroju telpās. Georgs Celitāns ir gatavs atbildēt arī uz klātesošajiem aktuālajiem jautājumiem.

Uz tikšanos aromātu burvībā…


Vēl par Georgu Celitānu
Žurnāls 36.6 raksts "Aroma terapija - auga spēks smaržā"

2 komentāri:

Anonīms teica...

Ēteriskās eļļas ir pielietojamas 28 veidos. LV diemžēl eļļas pielieto maksimums 5 veidos un pārsvarā pēc principa, kā sanāk.

Unknown teica...

Bet jāsāk vismaz ar viena veida pielietošanas apgūšanu, vai ne? :)