Zāļu sievas zinībasPavasaris ir laiks, kad atkal sākt sajust dabu, smelties tās spēku sākot jau no paša mazākā asniņa, līdz pat saknes spēkam. Mūsu - Latvijas - daba ir tik daudzveidīga. Tajā spēku un iedvesmu var atrast jebkurš. Jāzina tikai kur meklēt.

Šoreiz meklēt šo dabas spēku mums palīdzēs Zāļu sieva no Ventspils Līga Reitere četru nodarbību ciklā. Visas Līgas nodarbības ir zināšanām pilnas un katru reizi savādākas, katru reizi Tu vari atrast sev ko jaunu, sev nezināmu. 


Pieteikums Zāļu sievas zinībām Jūties Labi

Savvaļas aptieka


Šajā nodarbībā Tu varēsi uzzināt visu par savvaļas augiem, to īpašībām un praktisko pielietojumu. Zinātāja Līga uzsvaru liek uz to, kā būt veselam, slimību vienkārši nelaižot iekšā.

Nodarbībā tu iemācīsies:
• atšķirt indīgos augus, jo drošība vienmēr pirmajā vietā,
• atpazīt ārstniecības augus un zālītes,
• kā augus vākt, uzglabāt un lietot pēc tautas medicīnas metodēm (tējās, eļļās, pulveros).

Spēlēsim arī spēli “Trejdeviņi ārstniecības augi”, kuras laikā tu iemācīsies atpazīt kaltētus savvaļas augus, kā arī uzzināsi, kā īsā laikā iemācīties ārstniecības augu īpašības un tos atpazīt dabā.

Jūties labi, dzīvo zaļi - iepazīsti pļavu!


 
Smaržu kūre pirtī


Nodarbība tiem, kas grib uzzināt, kā pilnvērtīgi veikt smaržu kūri pirtī jeb nopērties.

Zinātāja Līga ne tikai parādīs visu pirts pēršanās procedūru izmantojot krustoto pērienu, bet arī pastāstīs:
• kā jābūt iekārtotai pirtij, lai būtu ērta pēršanās
• kādai jābūt zāļu lāviņai
• kā pareizi taisīt ziedu slotu
• kas ir zaļais medus, ziedu skrubis un pirts medus masāža
• kāda ir 18.gadsimta ūdens procedūra pirtī jeb ūdens masāža, pēc kuras ir sajūta, ka novilkta āda!

Vērtīga nodarbība, kas satur lielu daudzumu praktiskas, latviskās tradīcijās balstītas zināšanas, ko izmantot savā pirts rituālā!

Zaļās receptes
 

Ēst var ne tikai dārzeņus un augļus, bet arī dažādus zaļumus, pumpurus, lapiņas un arī ziedus, kas satur vitamīnus un citas organismam nepieciešamas vielas. Nodarbībā vispirms mācīsimies atpazīt indīgos, bet pēc tam ēdamos savvaļas augus.
Varēsi apgūt ārstniecības augu alfabētu un pats galvenais – uzzināsi kā gatavot un pagaršosi ārstniecības augus zaļajās receptēs – nezāļu salātos, kurus pēc tam varēsi gatavot mājas pati. Priekšzināšanas nav nepieciešamas.

Kas ir tas, ko Tu šogad nogaršosi no sev nezināmā?

Vārda spēks


No domas ņemts pa muti izteikts, caur ausīm dzirdēts vārds, ja atgriežas atpakaļ pie savas domas un pie tās pieaug un pieņemas spēkā, tad tas bija spēka vārds. Spēka vārds ir tikai tad, ja tam ir iekšā dzīvība, ja tam ir ietekme. Ar vārdu var celt un kaut, ar vārdu var iznīcināt un radīt.
Zinībās uzzināsi, kas ir dzieds, dziedāt, dziedināt. Kādas ir spēka dziesmas, stiprie vārdi, tautas dziesmas, tautas medicīna un stāsts no zīmēm uz gliemežvākiem.
"Ar vārdu var celt un kaut, ar vārdu var iznīcināt un radīt" L.Reitere

Par zinātāju Līgu Reiteri
Ventiņu stāstniece un zāļu sieva Līga ir dzimusi un augusi
netālu no Ventspils – Tārgalē. Līgas pamats zem kājām ir pļava, tā ir viņas mājas un darbs. Dzimusi starp divām upēm – Ventu un Doku – un augusi pļavā, viņas mīļākā smarža ir zemes smarža, kad smilgas sniedzas pāri galvai.

Līga augusi daudzbērnu ģimenē kā vidējais bērns – tas, kurš audzis savā vaļā un savās domās. Dzimtā Līga ir vienīgā zāļu sieva, taču lielu ieguldījumu devuši vecāki. Tēvs – laika zinātājs un īstens zemes pazinējs, kurš paņemot zemi plaukstā, mācējis noteikt, kad sēt un kad rakt. Māte – īsta saimniece, kura bērniem mācījusi rūpēties un godāt to, kas cilvēkam dod spēku un maizi.
Jau kopš mazotnes Līgas galvenā vērtība ir bijusi veselība – ja vien tā ir, tad būs arī maize un darbs. Saliekot kopā vecāku sniegto un pašas apzināto – pļavu, zemi un veselību – Līga ir izveidojusi pamatu Zāļu sievas mācībai.
Zāļu sievas amats mūsdienās ir gandrīz izmiris. Līga ir viena no retajiem ārstniecības augu zinātājiem ar tik plašu pamatu, kas gūts nevien intuitīvi pļavā, bet arī studējot visu pieejamo literatūru, sākot no 100 gadus vecām grāmatām līdz pat mūsdienu internetam. Turklāt zāļu sieva šo visu pieejamo informāciju rūpīgi sagrupējusi – kā vispārējo patiesību, varbūtējo patiesību un personīgo patiesību. Tāpat Līga uzsver, ka zāļu tējas ir tikai trešais no iespējamiem ārstniecības līdzekļiem, kā divus pirmos minot svaigās zaļās receptes un smaržu terapiju.
Un vēl par Līgu..

Skaties Zaļās receptes Zariņa "Rīta mikslī" 
Lasi par Līgu Reitere žurnālā Ieva

Kad nākamā reize - aizpildiet pieteikumu un mēs Jums pirmajam nosūtīsim informāciju
Pieteikšanās: aizpildot pieteikuma anketu
 
 
Kur: visas nodarbības notiek Tallinas ielā 94 un sākam plkst. 18:15. Vienas nodarbības ilgums aptuveni trīs stundas.

Dalībnieku skaits: 15

Maksa par vienu nodarbību: 26 euro
Maksa par vienu nodarbību tikai 22 euro, ja:
- ņemot līdzi draugus,
- maksājot par vairākām nodarbībām uzreiz,
- esot mūsu patstāvīgajam klientam.

Nodarbībā cienāsim Tevi ar karstu tēju un gardām uzkodām.


Neskaidrību gadījumā, lūdzu, rakstiet JutiesLabi@JutiesLabi.lv vai zvaniet 29130346

 
 Pieteikums Zāļu sievas zinībām Jūties LabiPieteikums Zāļu sievas zinībām Jūties Labi