4 veidi, kā izmantot ēteriskās eļļas

Aromterapijā ir daudz un dažādu veidu, kā ēteriskās eļļas tiek izmantotas, apskatīsim četrus no tiem!

1.   Inhalācijas

Inhalācijas jeb ieelpošanas metode varētu būt populārākā no visiem veidiem.

Pietiek vien atvērt ēteriskās eļļas pudelīti, lai uzreiz sajustu emocionālo reakciju – dažas smaržas liekas patīkamas, citas atgrūž.  
Viens no veidiem, kā paņemt ēterisko eļļu sev līdzi, ir nelieli kuloni, kurus nēsā kaklā, lai dienas laikā pastāvīgi justu izvēlēto aromātu. Šādi piekariņi var būt no māla un piesūcināti ar eļļu, vai arī neliels, atverams kulons, kurā ievieto ar eļļu piesūcinātu auduma gabaliņu. Tāpat darbojas arī veikalos un gadatirgos nopērkamie aromspilventiņi, kuri visbiežāk pildīti ar īstu lavandu. To vari novietot blakus gultai uz naktsgaldiņa vai zem spilvena, lai izdotos vieglāk iemigt.

2.   Tieši uz ādas

Ēteriskās eļļas plaši izmanto masāžās un skaistumkopšanas procedūrās, piemēram, sejas arompīlingā. Tad to sajauc ar kādu no bāzes eļļām un ar masējošām kustībām uzklāj uz ādas – papildus smaržai tiek stimulētas arī pārējās cilvēka maņas.
Eļļas uzpilināšana uz pulsa punktiem ir vēl viens ļoti vienkāršs veids, kā gūt ātru un drošu rezultātu. To var izdarīt jebkurā vietā stresa pilnas dienas laikā, kad vajag nelielu uzmundrinājumu, lai saņemtos vai arī lai nomierinātos uztraukuma brīdī. Daudzas šim mērķim paredzētās eļļas vai to maisījumi nopērkamas gatavas pudelītē ar rullīti vieglākai uzklāšanai. Bet ievēro, ka ir eļļas, kuras var izraisīt alerģiskas reakcijas vai pat apdedzināt ādu, tāpēc tās nekad nedrīkst lietot tīrā veidā. Vienmēr pirms kādas eļļas lietošanas tieši uz ādas, pārliecinies, vai tas ir droši!

3.   Izsmidzināšana

Šis ir lielisks līdzeklis gripas sezonā un ziemas laikā, kad gaiss telpās apkures dēļ kļūst sauss. 

Ielej pudelē ūdeni, iepilina dažus pilienus ēteriskās eļļas, kārtīgi sakrati un izsmidzini telpā – iegūto šķidrumu jāizlieto uzreiz, jo tas nesaglabā smaržu ilglaicīgi. 

Lai cīnītos ar baciļiem saaukstēšanās laikā, noder citrona, lavandas un piparmētras ēterisko eļļu maisījums, kas kā dabiska alternatīva ķīmiskiem līdzekļiem sevišķi svarīga, ja mājās ir mazi bērni. Bet vasarā pēc tāda paša principa vari uztaisīt sev atsvaidzinošu smaržūdeni ar sev patīkamu aromātu, kuru izsmidzina uz sejas un ķermeņa karstā laikā, sevišķi, ja diena jāpavada birojā. Lai saglabātu aromāta noturīgumu, ēterisko eļļu der vispirms sajaukt ar nelielu daudzumu spirta vai degvīna.

4.   Aromlampas

Aromlampas ir gan elektriskas, gan tradicionālas – apakšā tiek aizdedzināta svece, augšā ir trauciņš ar ūdeni, kurā iepilina ēterisko eļļu. Ūdenim silstot, lēnām izgaro arī eļļas aromāts. Šīs smaržas ir daudz “mierīgākas” un ne tik uzkrītošas kā ķīmiskie gaisa atsvaidzinātāji.

Jūties labi, izskaties starojoša un ļaujies aromātisko eļļu burvībai!

http://www.jutieslabi.lv/2015/08/APilingsBerni.html
Izmantotie avoti

How Does Aromatherapy Work http://herbs.lovetoknow.com/How_Does_Aromatherapy_Work

Nav komentāru: