5 lietas, ko der zināt par kosmētiskajām eļļāmĒterisko eļļu izmantošana kosmētiskās procedūras ir tūkstošiem gadu sena prakse, bet mūsdienās, kad pieaug vēlme lietot arvien vairāk dabiskus produktus, tā kļūst sevišķi populāra. Turklāt tā piemērota visiem ādas tipiem – atliek tikai piemeklēt, kuras eļļas piemērotas sausai, taukainai vai nobriedušai ādai. 

Princips ir vienkāršs – bāzes eļļai pievieno dažus pilienus ēteriskās eļļas un īpašais skaistumkopšanas produkts ir gatavs!

Bāzes eļļas uzdevums - transportēt ēterisko eļļu un ar savām īpašībām tā ir galvenais konkrētās kosmētiskās iedarbības pamats.

Bieži vien cilvēki baidās lietot eļļu sejas kopšanā, jo domā, ka tā būs par smagu vai padarīs seju taukainu. Noslēpums ir tāds, ka bāzes eļļas nosacīti iedalāmas “vieglākās” un “smagākās”: 
  • vieglās eļļas ātri iesūcas ādā, neatstājot taukainu spīdumu, lieliski piemērotas kā sejas eļļas;
  • smagās eļļas ilgāk paliek uz ādas, neiesūcas uzreiz un noder ķermeņa kopšanā, piemēram, masāžās, kur šāda īpašība ir īpaši vērtīga.

1. Kā eļļa darbojas


Taukskābēm, kas ir bāzes eļļu pamatā,  ir svarīga loma ādas mitruma un barības vielu līmeņu atjaunošanā un uzturēšanā. Tā kā visu nepieciešamo organisms ne vienmēr spēj saražot pats, tad noder palīdzība no ārpuses – sejas krēmu vai eļļu formā. 
Eļļas uzlabo, atjauno un uztur ādas dabisko aizsargslāni, ko ietekmē dažādi ārējie faktori – ekstrēmas temperatūras, pārāk bieža ādas attīrīšana, sauss gaiss, slimības. Tāpat eļļa kalpo kā noderīgo vielu transportētājs uz ādas dziļākajiem slāņiem, atšķirībā no dažādiem ķīmiskiem krēmiem, kuri tikai īslaicīgi rada iluzoru ādas uzlabošanos virsslānī.

2.   Kad eļļas labāk lietot


Vislabāk sejas eļļu lietot pēc tam, kad āda attīrīta no kosmētikas un noskalota ar ūdeni. Un ja pēc skalošanas seju nenoslauka, bet ieziež ar eļļu, tā palīdzēs ūdeni noturēt un ādai ātrāk atgūt zaudēto mitrumu.

3.   Sejas eļļa var būt iedarbīgāka par krēmu


Atsevišķos gadījumos rezultāts no sejas palutināšanas ar eļļu būs daudz labāks, nekā lietojot tikai sejas krēmu. 
Sejas krēmi un losjoni ir emulsijas jeb ūdens un eļļas maisījumi, kuriem bieži derīguma termiņa paildzināšanas nolūkā pievienotas dažādas mākslīgas palīgvielas. Pēc uzbūves tie tiek gatavoti tā, lai līdzinātos ādas dabiskā aizsargslāņa sastāvam, bet, ja āda ir ļoti sakairināta, daudz efektīvāk darbosies tieši eļļa, nevis mīkstinošs vai mitrinošs krēms, jo spēs labāk nomierināt, mitrināt un atjaunot ādu ātrāk bez papildus kairinājuma.

 4.   Taukaina āda un sejas eļļas


Kad ādai izjaukts dabiskais mitruma līmenis un tas nespēj atjaunoties, āda pastiprināti ražo taukus. Tāpēc bieži vien cīnoties ar taukainu ādu un lietojot dažādus spēcīgus attīrošus līdzekļus, āda tiek sakairināta un lai uzturētu nepieciešamo vielu līdzvsaru, tā sāk vēl vairāk izdalīt taukus, kas noved pie apburtā loka. Šajā gadījumā ideāls variants ir lietot dabiskās augu eļļas, kas palīdz samazināt sebuma izdalīšanos.

5.   Kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties kosmētisko eļļu


Ne visas eļļas tiek ražotas vienādi – dārgākās noteikti būs nerafinētas, tīrākas un kvalitatīvākas, bet lētākas eļļas var saturēt arī dažādus blakusproduktus. Tāpēc svarīgi sekot ražotāja norādījumiem uz iepakojuma, jo ar eļļām ir tieši tā – saņemsi to, par ko maksāsi.

Ja vēlies uzzināt vairāk par dažādu ēterisko eļļu izmantošanu skaistumkopšanas procedūrās un iepazīt to īpašības, piesakies uz arompīlinga prakstisko nodarbību, kur varēsi zinātājas Evitas Sundar vadībā droši izmēģināt dažādas procedūras arī uz savas ādas. Iegūtās zināšanas tev noderēs, lai veiktu SPA cienīgas procedūras pati sev mājās! 

http://goo.gl/hEHePq
 
Izmantotie avoti: 

http://www.huffingtonpost.com/2013/02/01/face-oil-oily-skin_n_2585759.html

Nav komentāru: