3 labas lietas, ko dod galvas pašmasāžaLielākā daļa no mums vieglu galvas masāžu saņem tikai sēžot friziera krēslā, bet šo patīkamo un relaksējošo procedūru vari veikt arī pati sev mājās! Galvas ādas masāža sniedz ne tikai patīkamu sajūtu, bet var arī atbrīvot no sprandas sāpēm, kas radušās ilgstoši sēžot darbā pie datora vai stresa pilnas ikdienas.

1. Galvas masāža uzlabo noskaņojumu

Ir vairāki iemesli, kāpēc galvas masāža uzlabo noskaņojumu, pirmkārt, jau tāpēc, ka tā vienkārši raisa patīkamas sajūtas. Bet kā izrādās, šī efekta iemesls ir hormoni – masāžas laikā mainās serotonīna, dopamīna un kortizola līmenis.
  • Serotonīna trūkums tiek saistīts ar garastāvokļa svārstībām un zems šī hormona līmenis var izraisīt depresiju. Arī dopamīnam ir svarīga loma noskaņojuma veidošanā - tas ir baudas hormons.
Pētījumos pierādīts, ka masāžas laikā serotonīna līmenis palielinās par 28%, bet dopamīna – par 31%.
  •  Savukārt kortizols ir stresa hormons un tas masāžas laikā pazeminās vidēji par 31%. Ja šis hormons tiek izdalīts par daudz, tad iespējami hroniski iekaisumi un novājināta imūnsistēma.

   2. Galvas masāža palīdz pret migrēnu

Migrēnas ir mokošas, durošas galvassāpes un daži, kuri no tām cieš, sūdzas arī par sliktu dūšu, reiboni, vemšanu, redzes, ožas, dzirdes un taustes izmaiņām.
Bet kāds pētījums, kurā piedalījās migrēnas pacienti, atklāja pārsteidzošus rezultātus:
71% no pacientiem, kuriem tika veikta regulāra galvas masāža, atzina, ka sāpes mazinājušās.
Turklāt kādā citā pētījumā pacientiem ne tikai samazinājās migrēnas lēkmes, bet arī uzlabojās miegs un šie efekti saglabājās vēl 3 nedēļas pēc pētījuma beigām, salīdzinājumā ar grupu, kura masāžas nesaņēma.
Tie kuriem galvassāpes un migrēna galvenokārt saistīta ar stresu, jūt uzlabojumus dēļ samazinātās muskuļu spriedzes pakauša daļā, sprandā un plecos. Masāža arī uzlabo asinsriti, kas varētu būt galvenais sāpju samazināšanās iemesls, jo migrēnas tiek saistītas ar nepietiekamu smadzeņu apasiņošanu.

3. Galvas masāžu vari veikt sev pati!

Lai gan, protams, patīkami saņemt masāžu, vari to veikt arī pati sev, kad sāk sāpēt galva, ir savilkti pleci vai pārāk ilgi sēdēts neērtā pozā, strādājot pie datora. Turklāt tas ir vienkāršāk par vienkāršu! Jau pēc neilga mirkļa vari justies labi, negaidot pierakstu pie masiera SPA salonā, bet ķeroties pie lietas pati jebkurā laikā, jebkurā vietā.
Ar pirkstu galiem maigi izmasē visu galvu (neaizmirsti arī par seju), tad lēnām sāc masēt lielākos un plašākos lokos. Ar stingru, vienmērīgu spiedienu izmasē sprandas muskuļus gar mugurkaulu un matu līniju. Un beigās kārtīgi izmasē arī plecus – katru pusi ar pretējo roku (ar labo roku kreiso plecu un otrādi).

Jūties labi, esi vesels un mundrs!

Lasi arī:

Čampi masāža

Izmantotie avoti:
5 Benefits of Scalp Massage
http://health.howstuffworks.com/skin-care/scalp-care/tips/5-benefits-scalp-massage.htm

Nav komentāru: