Emociju apzināšanās - ceļš uz sevis un bērna izpratni. Praktiskais seminārs vecākiem.

Emocionālā inteliģence ir spēja atpazīt un saprast savas un citu cilvēku emocijas, lai tās apzināti izmantotu kā ceļvedi savām domām un darbiem – piepildītākas dzīves un jēgpilnāku attiecību veidošanā.
 "Mūsu skolas un mūsu sabiedrība cieš no uzmācīgas tieksmes dot saviem bērniem akadēmisku izglītību, pilnīgi ignorējot emocionālo inteliģenci" (D. Goulmens).
Mūsdienu zinātniskajā un praktiskajā psiholoģijā ir gūti pierādījumi tam, ka cilvēkiem, kuri ir apguvuši emocionālās saskarsmes iemaņas (labi iepazinuši savas emocijas un prot ar tām tikt galā, prot nojaust citu cilvēku jūtas un izturas pret tām ar cieņu), ir lielākas priekšrocības jebkurā dzīves jomā.
Bērnu emocionālā attīstība sākas ģimenē. Vecāki var iedot bērnam tikai to, kas ir pašos.
Tāpēc ir tik būtiski vecākiem būt emocionāli izglītotiem, jo saprast otru var tikai vispirms saprotot sevi.
Emocionāli izglītoti vecāki ir spējīgi saskaņoties ar bērna emocionāliem stāvokļiem un palīdzēt bērnam izprast, kā arī aprakstīt savu emocionālo pieredzi, kas ir ļoti būtisks bērna psiholoģiskās un fiziskās veselības priekšnoteikums. Šādi auguši bērni ne tikai jūtas labāk, bet arī gūst labākus panākumus mācībās, viņiem ir vairāk draugu, kā pieaugušie viņi dzīvo veselīgāku un veiksmīgāku dzīvi.

Esi gaidīts praktiskajā seminārā vecākiem „Emociju apzināšanās – ceļš uz sevis un bērna izpratni”
.

Tās ir divas tikšanās reizes, kurās varēsi:
  • uzzināt, kas ir emociju apzināšanos un kāpēc tā ir būtiska;
  • iepazīt daudzveidīgo emociju pasauli, vārdus, kuri palīdzēs tev aprakstīt savu un bērna emocionālo noskaņojumu. Iesim krietni tālāk par „es jūtos labi, slikti, normāli, bēdīgi, priecīgi...”;
  • vingrināt savu emociju atpazīšanu nosaukšanu, aprakstīšanu;
  • uzzināt, kā reaģēt uz bērna emocijām (dusmām, bailēm, prieku, izbrīnu, vilšanos u.c.);
  • izprast, kā palīdzēt bērnam viņa emociju atpazīšanā, nosaukšanā, aprakstīšanā.
Vada: psiholoģe Inese Elsiņa (Mg. psych, Mg. sc. soc). 

Kad:2016. gada pavasarī plkst. 18:15
Kur: Merķeļa ielā 11
Piesakies laicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots - tikai 10 zinātkārie! 

Uz tikšanos!


Cena par divām praktiskām un lielu vērtību Tavās attiecībās ar Tavu bērnu dodošām nodarbībām 44 eiro*
Nodarbības cenā iekļauti izdales materiāli, tēja un jauka atmosfēra!
* veicot priekšapmaksu
Pieteikums

Zinātāja Inese Elsiņa

Viens no pasaules būtiskākajiem darbības principiem ir Dot un Saņemt. Tas, ko ir gatavs dot katrs no mums, ir atšķirīgs, taču esmu pārliecināta, ka ikviens grib saņemt līdzjūtību, sapratni, atbalstu, mīlestību vārda plašākajā nozīmē, bez kritikas, nosodīšanas, vainošanas. Viens no maniem labākajiem skolotājiem psiholoģijā Markus Štuks reiz teica: „Aizmirstiet savas metodes, ja aiz tām jūs neredzat un nejūtat cilvēku”. Es tiešām esmu laimīga un gandarīta, ka cieņa un empātija ir mana kā psiholoģes darba ikdienas neatņemama sastāvdaļa, tieši tā es dodu pasaulei. Savukārt mani pašu piepilda Latvijas gadalaiki, manu divu dēlu prieka smiekli, vīra atbalsts un mīlestība, biodeja, ticība sev un tam, ka dzīve nekad nesoda, bet tikai un vienīgi sniedz iespēju.
Izglītība: Rīgas izglītības un vadības akadēmijā ir ieguvusi Profesionālo maģistra grādu psiholoģijā. Pirms tam Latvijas Universitātē maģistra grādu Komunikācijas zinātnē un Bakalaura grādu Vācu filoloģijā.
Specialitāte: psiholoģe, Latvijas Psihologu biedrības biedre.
 Pieteikums

Nav komentāru: