Personīgās mandalas zīmēšana
  


Mandalu zīmēšana ir aizraujoša, skaista un vērtīga nodarbošanās. Tas ir radošs un meditatīvs process, kurā atklājas sirdsbalss noslēpumi, bet iegūtā mandala ir gluži vai dvēseles foto!

Mandalas zīmēt var ikviens:

 • gan tie, kuri uzskata, ka viņiem nepiemīt mākslinieciski talanti;
 • gan sievietes, kuras gaida bērniņu un sapņo par nākotni;
 • gan bērni no 6 gadu vecuma, kopā ar savām māmiņām;
 • gan cilvēki gados, kuri jūtas vientuļi un labprāt izpaustos radoši;
 • un ikviens, kurš vēlas atklāt par sevi ko jaunu vai vienkārši nomierināt prātu.

Zīmējot mandalu, notiek transformācija, viss pārveidojas skaistā rezultātā – pārdzīvojumi, sāpes, bailes, dusmas – kļūst par skaistu zīmējumu.

Mandalu zīmēšana:

 • attīsta prātu un apziņu
 • rada iekšēju mieru
 • noņem stresu
 • ārstē emocionālas traumas
 • attīsta cilvēkā spēju ieklausīties savā dvēselē un to dziedināt.
Personīgās mandalas iedalāmas noteiktos veidos, kuri atbilst dažādiem personības attīstības etapiem. Apziņas paplašināšana ir pirmais no veidiem un tajā izmanto ziedu, lapu, augu valsts motīvus. 

Mandalas zīmēšanas procesam ir 3 stadijas:

1. koncentrēšanās
2. sevis dziedināšana
3. transformācija. 

Vislabāk ir zīmēt 3 mandalas pēc kārtas – to arī darīsim praktiskajā nodarbībā. Tās atklās mūsu garīgo, emocionālo un meditatīvās apziņas stāvokli. Mācīsimies arī lasīt un tulkot savu mandalu, kā arī meditēt ar to. Savā 22 gadus ilgajā pieredzē pasniedzēja ir pārliecinājusies, ka cilvēki, kuri nodarbojas ar mandalu zīmēšanu, gūst daudz pozitīvu emociju un pieredzi:
  Kas ir vebinārs
 • paaugstinās pašapziņa;
 • attīstās personība, cilvēks kļūst patstāvīgāks, neatkarīgāks;
 • sevišķi tiek attīstīta radošā domāšana un spēja būt elastīgākam dažādās dzīves situācijās, vieglāk pielāgojoties tām.

Izabella māca zīmēt vairākus mandalu veidus:

1. Ziedlapiņu jeb apziņas paplašināšanas mandala,

Tā ir dabiska un raksturīga cilvēkiem, kuri uzsāk savu garīgo ceļu. Šādas mandalas var būt ģeniāli vienkāršas vai satriecoši sarežģītas, kas piesātinātas niansēm un krāsām. Vairumam no mums ir raksturīga noteikta inerce apzināšanās un attīstības procesā. Lai izkustētos no "nulles punkta", ir jāuzsāk kaut kas neordinārs. Ir daudz un dažādu paņēmienu, viens no tiem - sākt zīmēt personīgās mandalas.
Zīmēšanas galvenais rezultāts visās personīgajās mandalās, īpaši, "ziedu", - ir cilvēka radošo spēju atvēršana un dzīves stila un kvalitātes izmainīšanās pozitīvā virzienā. Katram tas notiek savādāk. 


2. Kristāliskā vai ģeometriskā mandala,

Dvēseles attīstības procesā ģeometrisko mandalu zīmēšana uzlabo koncentrēšanās spējas, disciplīnu un mērķtiecību. Apgūstot tādas mandalas, cilvēks pāriet citā vibrāciju līmenī un apgūst jaunu vibrāciju frekvenci. Sākot ar vienkāršākiem trijstūriem, kvadrātiem, rombiem, zvaigznēm utt., ģeometriskās mandalas kļūst arvien sarežģītākas, skaistākas un izsmalcinātākas. 


3. "Dzīvības zieda" mandala,


Dīvaina ir šī mandala. Līdzīga ziedam, kas bezgalīgi paplašinās telpā. Vieniem tā nepadodas, un cilvēks nevar to uzzīmēt; līnijas neveidojas, sāk sāpēt galva, parādās uzbudināmība. Citiem tā veidojas pati no sevis un ir tikpat dabiska kā elpošana. Vēl citi, to zīmējot, ieiet, kā paši saka, energoninformatīvajā laukā un iegūst jaunu informāciju... Vienīgais ko var droši teikt - tās veidošanai vajadzīga cilvēka iekšējā koncentrēšanās un mērķtiecība!
Tieši "Dzīvības zieda" mandalā parādās personīgās mandalas būtība. Krāsa aktivizē cilvēka smadzenes, turklāt katra krāsa ietekmē savu šūnu grupu smadzeņu grozā, kas atbilst par konkrētu cilvēka organisma darbības veidu, gan fizioloģisko, emocionālo, intelektuālo, gan psihisko.


Aicinām uz 6 stundu garo nodarbību zinātājas Izabellas Reutas vadībā, kurā apgūsim intriģējošo un aizraujošo mandalu zīmēšanas tehniku!
Līdzi jāņem labs garastāvoklis un vēlme strādāt! :)

Dzīvības zieda mandala (spied pieteikties, lai uzzinātu pirmā par nākamo nodarbību)

18. martā Ziedlapiņu mandala
29. aprīlī Ģeometriskā mandala


Cikos: 11-17 ar pusdienas pārtraukumu
Kur: Tallinas ielā 94
Nākamā reize: 2017. gada rudenī 

Cik: Jūsu ieguldījums vairāk kā 6 stundu sevis izzinošā un transformējošā praktisko 
nodarbību 49 eiro*
Nodarbības cenā iekļauta tēja, uzkodas un laba atmosfēra!
* veicot priekšapmaksu 


Lai varētu turpināt darboties mājās pats, līdzi uz nodarbību jāņem krāsainie zīmuļi, parastais zīmulis, cirkulis, lineāls, transportieris vai trijstūris, dzēšgumija un zīmuļu asināmais.
 
http://ej.uz/JLMandPiet

Zinātāja Izabella Reuta

Mandalu terapija
Tādas zinības kā astronomija un psiholoģija, kā arī fizika un socioloģija, Izabellas uzmanību piesaistīja jau laikā, kad viņa strādāja par zinātnisko žurnālisti izdevumā „Zinātne un mēs”. Laika gaitā Izabella mācījusies dažādas zinības un apguvusi tādus interesantus kursus kā Visuma miera dejas un „Eidētika”, kas māca par tēlaino atmiņu. Kādā no šiem kursiem viņa pirmo reizi ieraudzīja atklātni jeb mandalu. Šī jaunā zinība viņu tā ieinteresēja, ka Izabella sazinājās ar mandalas autoru, uzaicināja viņu uz Rīgu un noorganizēja pirmo semināru par mandalām. Nu jau 10 gadus Izabella pati nodarbojas ar mandalām – zīmē, pēta, strādā ar cilvēkiem. Paralēli mandalu pētniecībai, Izabella ir arī ieguvusi mākslas terapijas sertifikātu.
Tagad Izabella ir devusies pelnītā atpūtā, tomēr savas zināšanas viņa netur pie sevis, bet gan vēl joprojām strādā ar cilvēkiem un turpina pētīt mandalas.
Kas ir mandala? Tā nav tikai bildīte vai nejaušs zīmējums. Tā ir ieeja citā telpā, dimensijā. Veicot mandalu meditāciju, notiek cilvēka personības transformācija, cilvēks kļūst patstāvīgāks un neatkarīgāks.
Pētot mandalas, Izabella saprata, ka tās parāda ne tikai krāsu un telpu, bet arī skaņu. Un likumsakarīgi viņas rokās nonāca grāmata par iekšējo balsi, kas rosināja Izabellu apgūt jaunu zinību. Šī zinība māca, ka cilvēkiem ir ne tikai ārējā, bet arī iekšējā balss un cik daudz mēs varam panākt ar savu balsi, ja strādājam un vingrinām tikai to. Kāpēc cilvēki kautrējas dziedāt un kāpēc notiek dziedāšanas bloķēšana? Vai tiešām ir cilvēki bez balss un vai dziedāšana ir jāmāca? Vai cilvēka balss un intuīcija ir viens un tas pats? Vai atverot savu iekšējo balsi var palielināt savu potenciālu un pārveidot cilvēka personību? Vai iekšējā un ārējā balss ir saistītas? To visu zina un stāsta Izabella Reuta. Pieteikums

Nav komentāru: