Labas veselības zināšanas ar ajūrvēdu


Ājurvēdas mācība ir ļoti sena - ap 4000 gadu veca, un tā ir spējusi vairākus tūkstošus gadu dziedināt miljoniem cilvēku. Vārds ājurvēda sastāv no diviem sanskrita vārdiem: ājur – dzīve un vēda – zināšanas.
Ājurvēda sniedz atbildes, kā saglabāt labu veselību, kāpēc rodas slimības, kā šīs slimības dziedināt un labāk izprast pašam sevi.

Ājurvēdas centrālais objekts ir cilvēks.
Šī zinātne māca mums kā nodzīvot garu un laimīgu dzīvi.
Ājurvēdas rakstos ir apkopotas zināšanas par augiem, minerāliem, ķermeņa konstitūcijai atbilstošu pārtikas izvēli, dienas, gadalaiku un dzīves posmu pareizu izpratni un to sabalansēšanu katra individuālajām vajadzībām. Ājurvēda izmanto radniecīgu jomu – jogas, vēdiskās astroloģijas, un arhitektūras zināšanas, lai harmonizētu un saprastu cilvēka prātu un garu. 

Ājurvēdā tiek dziedināts gan fiziskais, gan garīgais ķermenis


Šī pieeja dod iespēju cilvēkam apzināties savu veselības problēmu iemeslu plašākā aspektā, uzzināt savu nelaimju un neveiksmju īsto CĒLONI un parāda ceļu kā labot to. Ājurvēda māca mums pilnībā izmantot visas mums piešķirtās maņas: redzi, dzirdi, smaržu, tausti, garšu – sajust caur tām dabas dziedniecisko spēku un dzīvot saskaņā ar visiem 5 kosmiskiem elementiem: zemes, ūdens, gaisa, uguns un ētera. 


Zināšanas, tā ir gaisma, kas spēj izgaismot pat vistumšāko neziņas nostūri:

 • Kas es esmu ? 
 • Ko man drīkst ēst ? 
 • Kas mani padara laimīgu ? 

5. nodarbību cikls katrs 3 stundu garumā, kurā iegūsiet ļoti daudz jaunas zināšanas, kā saglabātu savu veselību, lai dzīvotu ilgi un laimīgi! Guna māk zināšanas pasniegt vieglā un saprotamā veidā. 

 

 Pieteikums ajūrvēdas kursam

 

1. nodarbība “Vata, Pitta vai Kapha?”
http://www.jutieslabi.lv/2015/04/vebinars.htmlKad: Piesakies, lai pirmā uzzinātu, par jauno datumu
Kur: Tallinas iela 94, Rīga 
Nodarbību ierakstā var iegādāties jebkurā laikā.
Ājurvēda - vārds, ko dzirdam ar vien biežāk, bet atšķirot grāmatu rodas jautājums - kas es esmu - Vata, Pitta vai Kapha. Šajos terminu labirintos var apmaldīties tā arī negūstot sapratni kas īsti jādara. Pirmajā lekcijā laipni aicinātas visas konstitūcijas:
 • runātīgās un ziņkārīgās Vatas,
 • precīzās un inteliģentās Pittas,
 • mīlestības pilnās Kaphas.
Katrai būs savs stāsts, savi prieki un savas atklāsmes. Mācība, kas palīdzēs labāk pieņemt apkārtējos cilvēkus par tādiem, kādi viņi ir. Šis būs ievads ājurvēdas pasaulē, kas ir tik krāšņa un atklājumiem pilna. 

 Pieteikums ajūrvēdas kursam

 

 

2. nodarbība “Ko ēst un ko neēst” 


http://www.jutieslabi.lv/2015/04/vebinars.htmlKad: Piesakies, lai pirmā uzzinātu, par jauno datumu
Kur: Tallinas iela 94, Rīga 
Nodarbību ierakstā var iegādāties jebkurā laikā. 
Cik: 

Šajā nodarbībā mēs sīkāk parunāsim jau par konstitūcijām un īpaši - ko katrai ēst un no kā izvairīties.
Ājurvēda nenoliedz nevienu produktu, drīzāk tā rekomendē katram savu, uzzināsi:

 • ar kādu ēdienu var nomierināt satraukto garu,
 • ar kuru mazināt dusmas,
 • kāds ēdiens palīdz aktivizēt.
Zināšanas, kas maina skatījumu uz dzīvi un padara mūs veselus, neiespringstot uz stingrām diētām. Ājurvēdā ēdienu drīkst un vajag baudīt, tikai tam jābūt atbilstošam jūsu konstitūcijai un videi.

Runāsim ne tikai par ēdienu - bet arī par to, kādas ēteriskās eļļas, kādi dzīves apstākļi, mērķi un darbi, kādi cilvēki ir ieteicamāki katrai konstitūcijai.

Veidosim stāstu kopā par katru, kurā Tu atradīsi arī pati sevi.

 Pieteikums ajūrvēdas kursam 

3. nodarbība “Mājas aptieciņa” 

Kad:  Piesakies, lai pirmā uzzinātu, par jauno datumuKur: Tallinas iela 94, Rīga 
Nodarbību ierakstā var iegādāties jebkurā laikā. http://www.jutieslabi.lv/2015/04/vebinars.html

Zinības, kurās uzzināsi kā sevi ārstēt izrietot no elementiem:
 • kad ķermenī daudz uguns - tas jādzēš ar ūdeni,
 • kad daudz zemes - uzrušināt ar gaisu.
Interesanti būs uzzināt kuri produkti un kuras garšas, garšvielas un zālītes (arī vietējās) satur kādu elementu, kā tās var palīdzēt gan mums gan arī mūsu tuvākajiem slimības un nemieru laikā.

Piemēru, kad bērnam ir drudzis, nav ieteicams tam dot piena produktus - īpaši jau aukstus. Drudzis ir uguns un piens satur zemes un ūdens elementu, šie produkti apdzēš uguni un neļauj ķermenim sadedzināt toksīnus, bet rada jaunus savienojumus, kurus nākas ilgi dedzināt. Slimības ievelkas. Kāds ir atrisinājums - par to lekcijā.  Pieteikums ajūrvēdas kursam

4. nodarbība “Ājurvēdas psiholoģija” 


http://www.jutieslabi.lv/2015/04/vebinars.htmlKad:  Piesakies, lai pirmā uzzinātu, par jauno datumu

Kur: Tallinas iela 94, Rīga 
Nodarbību ierakstā var iegādāties jebkurā laikā.

 Īpaši aizraujošs stāsts par katru no mums:
 • kāpēc sievietes ir emocionālas un vīrieši "auksti".
 • kāpēc Vata kavē, bet Kapha slinko.
 • kāpēc Pitta vienmēr ir tik dusmīga un neapmierināta,
 • kāpēc kosmosā ir viss kārtībā un kur atrast Dievišķo gaismu.
Vēdiskajām zināšanām ir atbildes uz gandrīz visiem jautājumiem, ko mēs arī šķetināsim, atbrīvosim prātu no liekajiem jautājumiem. 


 Pieteikums ajūrvēdas kursam

  5. nodarbība “Kļūsti tīrs” Kad:  Piesakies, lai pirmā uzzinātu, par jauno datumuhttp://www.jutieslabi.lv/2015/04/vebinars.html
Kur: Tallinas iela 94, Rīga 
Nodarbību ierakstā var iegādāties jebkurā laikā.

Kā efektīvi un saudzīgi attīrīt ķermeni pavasarī. Ājurvēdā uzskata, ka lielākā daļa slimību rodas no nesagremotā ēdiena, kas uzturas mūsu ķermenī, jo nav tāda spēka, kas spētu to izvadīt ārā. Mēs sev ļoti nodarām pāri ar nepareizu badošanos, ar neatbilstošām diētām no žurnāliem.

Attīrīties vajag gudri, ar zināšanām.

Tīrā ķermenī spēj ienākt vēl vairāk gaismas, vēl vairāk zināšanas un sapratnes par pasaules uzbūvi!

Kam domāta nodarbība: visiem, kas grib dzīvot laimīgi!
Cik reizes: Tās ir 5 tikšanās reizes, katras nodarbības ilgums ir 3 stundas.

Vari nākt arī uz atsevišķām nodarbībām, ja kādas zināšanas ajūrvēdā Tev jau ir.
Piesakies laicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots - tikai 14 zinātkārie!


Pieteikums ajūrvēdas kursam

Apmaksas iespējas: 

Kas ir vebinārsGan klātienes, gan tiešraides nodarbībai
Vienas nodarbības cena  - 19 EUR*
Divu un vairāku  nodarbību cena 16 EUR* viena nodarbība (visa cikla cena 80 EUR*) 

*veicot priekšapmaksu

Pieteikums ajūrvēdas kursam

 Zinātāja Guna Vilka

Guna ir mamma un vienkāršs cilvēks tāpat kā mēs visi, bet jau kopš bērnības viņu vienmēr ir interesējis kaut kas vairāk, nekā materiālā pasaule. Guna atzīst, ka arī pati arī krīt un mācās.

Ājurvēdu Guna izvēlējās ļoti apzināti – sāka ar interesi par uzturu jau skolas laikā un laika gaidā lēnām nāca klāt visas pārējās zināšanas. Nu jau vairāk kā desmit Guna profesionāli nodarbojas ar ajūrvēdu, masāžām, dažādam spirituālām un garīgām terapijām.

Guna vienmēr bijusi gaismas meklējumos. Ilgi meklējot un nepārtraukti kaut ko atrodot lēnām un pamatīgi Gunas sirdī ielīst šī gaisma un šo gaismu Guna grib nest citiem. Nav svarīgi ar kādām zināšanām to dara, instrumentu ar kuriem strādāt ir ļoti daudz un Guna nevienu no tiem nenoliedz, tikai Gunai vistuvākā un vissaprotamākā ir ajūrvēda, vēdiskā astroloģija, masāžas un garīgās terapijas. Caur tām Guna otru cilvēku sajūt un saprot viņa problēmu labāk un atbilstoši var iedot nelielu grūdienu, kādu savulaik saņēma no saviem skolotājiem.

Ja ajūrvēdas medicīna 4000 gadu laikā nav pazudusi, tad tā ir kā Everests, kuru pārbīdīt nevarēs. Vācijā ajūrvēda ir saistīta ar tradicionālo medicīnu un Gunas sapnis ir arī Latvijā sasaistīt šīs abas zinātnes kopā, lai varētu palīdzēt cilvēkiem.

Gunas degsme ir cilvēki, jo viņa redz viņos problēmu un redz arī risinājumu. Guna sevi uztver kā ceļa zīmi cilvēka dzīvē, kas viņai rada prieku! Ceļa zīme tur stāv un neviens to neievēro, bet viņa dod virzienu, kurā doties.

Cilvēks pats sevi ārstē, ne ārsts - ārsts ir tikai tas, kurš iedod pareizos instrumentus darbam ar sevi. Guna atzīst, ka visas pārmaiņas ir grūtas. Mainīt ēšanas ieradumus ir darbs, kas prasa pacietību un vēlmi būt veselam. Vecie paradumi ir ļoti spēcīgi - tāpēc Guna palīdzēs jaunos ieteikumus ieviest ikdienas ritmā.

Dr. Guna Vilka desmit gadu laikā zināšanas par ajūrvēdu ir apguvusi Eiropas Ājurvēdas akadēmijā Vācijā un Šveicē (Uztura speciālista sertifikāts, Ājurvēdas masāžas, Ājurvēdas filozofijas un medicīnas studijas) kā arī Stradiņu Universitātē medicīnas studijās Ārstniecības specialitātē ieguvusi ārsta grādu. Šobrīd Guna mācās Eiropas Ajūrvēdas akadēmijā Vācijā akreditētā Middlesexs universitātes programmā, lai iegūtu Maģistra grādu ajūrvēdas medicīnā.

Pieteikums ajūrvēdas kursam
 

Nav komentāru: