Ienes pavasari mājāsViena no visai bieži dzirdamajām lietām svētku laikā ir tas, ka cilvēki sūdzas par neesošo svētku sajūtu. Ja Ziemassvētkos visi gaida sniegu, tad Lieldienu laikā gribās redzēt pirmos pavasara zaļumus. Bet mūsu platuma grādos nereti nākas vilties, un ja gadās auksts pavasaris, grūti pat atrast kaut zaļu lapiņu un zāles stiebriņu, ko izmantot olu krāsošanā.
Ja saule vēl spīd kautrīgi un dabā viss guļ, neatliek nekas cits, kā par svētku sajūtu rūpēties pašiem un ienest pavasari mājās radoši. 
Internetā atrodamas daudz idejas, kā to izdarīt. Mēs apkopojām vienkāršākās un košākās – tādas, kuras pavisam viegli paveikt ne tikai ar ierobežotiem līdzekļiem, bet turklāt iesaistot visu ģimeni. Un tā arī svētku sajūta radīsies – kurš gan cits, ja ne mēs paši to radām! 


Krāsu palete

Pirms ķeramies pie dekorēšanas idejām, nedaudz par krāsām. Lai aizdzītu ziemas drūmumu, tumšos vakarus un ienestu pavasarīgu svaigumu mājās, noteikti izvēlies košas un priecīgas krāsas, kuras tev saistās ar pavasari, sauli, dabu. Sulīgi dzeltens, zaļš, sārts, debesu zils, rozā, hiacintes violets vai savvaļas zaķa brūns, un, jā, arī balts! Vari izvēlēties mierīgāku toņu paleti pasteļkrāsās, vai kombinēt sevišķi spilgtas krāsas ar neitrālām – baltu, pelēcīgu.

 

Durvju un sienas dekori

Spied uz bildes, lai atvērtu pamācību
Spied uz bildes, lai dotos uz pamācību
Izveido vainagu Lieldienu noskaņā ar mākslīgiem vai īstiem ziediem, spalvām, zaķiem, putniem, olām. Par pamatu vari izmantot gan hobija veikalos pieejamos putuplasta riņķus vai savīt to no zariem vai salmiem.
Spied uz bildes, lai dotos uz pamācību
 Izmēģini pārvērst vecu dēli vai pludmalē izskalotu koku skaistā sveicienā. Notīri to, noslīpē ar smilšpapīru, nokrāso, piestiprini metāla cilpu, kurā ielikt stikla burciņu kā vāzīti un neaizmirsti par auklu vai ķēdi, aiz kuras šo visu pakārt. 

Tāpat vari izmantot retro koka vai metāla kastes, kuras piekar pie sienas un izkārto tajās ziedu kompozīciju.
Neparasta ir ideja par lietussarga izmantošanu kā puķu vāzi. Ievieto lietussargā floristikas veikalā pieejamo puķu oāzi un izveido pavasara puķu kompozīciju.

http://www.abeautifulmess.com/2014/03/spring-wallflowers-sign.html
Spied uz bildes, lai dotos uz pamācību
 https://www.nousdecor.com/blog/diy-floral-letters
Spied uz bildes, lai dotos uz pamācību
http://www.youaremyfave.com/2012/09/24/tissue-flower-garlands-are-my-fave/
Spied uz bildes, lai dotos uz pamācību
No papīra vai filca vari veidot arī mākslīgos ziedus, kurus kārt virtenēs, līmēt uz lieliem burtiem vai arī izmantot kā neparasta fona veidošanu tekstiem.
http://akissofcolour.com/2012/05/diy-26-decoracion-colgante-con-lazos-ribbon-chandelier/
Spied uz bildes, lai dotos uz pamācību
No krāsainām lentēm savukārt vari izveidot krāšņus sienas un griestu rotājumus, kurus vēlāk vari arī izmantot balkona vai dārza rotāšanai. Sagriez lentas vienādos gabalos un piesien pie auklas vai riņķa, kurš iekārts auklā. Un neparasts, nedaudz bohēmisks dekors gatavs! 


Puķupodi un vāzes

http://emmalinebride.com/decor/diy-terra-cotta-pots/
Spied uz bildes, lai dotos uz pamācību

Izmanto auduma atgriezumus košās krāsās, lai ar tiem aplīmētu puķupodus, piešķirot tiem neparastu izskatu.
http://www.armelleblog.com/2012/06/neon-dipped-succulent-pots.html
Spied uz bildes, lai dotos uz pamācību
http://sarahhearts.com/2012-07-11/terracota-pots/
Spied uz bildes, lai dotos uz pamācību
 Ar akrikla krāsām vari vienkārši nokrāsot vai pārkrāsot vecus un nesmukus puķu podus, vāzes.

http://www.craftberrybush.com/2014/03/seasons-of-home-spring-editionblooming-with-color.html
Spied uz bildes, lai dotos uz pamācību
 Pārvērt Lieldienu galdu ar krāsainiem olu trauciņiem un tajos ieliktām, izpūstām olu čaumalām kā mazām vāzītēm nelieliem ziediem vai zaļiem zariem. http://red-brolly.com/2014/02/fresh-and-pretty-no-sew-fabric-flowers
Spied uz bildes, lai dotos uz pamācību
No zīdpapīra vai pat auduma izveido mākslīgos ziedus, kurus pielīmē pie īstiem zariņiem un veido krāsainu kompozīciju.

http://thegoldjellybean.com/2013/03/diy-spring-felt-flower-box-craft.html
Spied uz bildes, lai dotos uz pamācību
No filca veido ziedus, kurus “sastādīt” puķu kastē pavasarīgai logu rotāšanai. 

Putni


https://loveoffamilyandhome.net/2012/03/diy-spring-birdhouses.html
Spied uz bildes, lai dotos uz pamācību
Spied uz bildes, lai dotos uz pamācību
Spied uz bildes, lai dotos uz pamācību


Uztaisi nelielus dekoratīvus putnu būrīšus, kurus aplīmē ar krāsainiem papīriem. Kuram gan tas neatgādina par pirmajiem pavasara putniem?
 Hobiju veikalos iegādājamas plastmasas dekoratīvās olas vai pati izveido no veidojamās masas, kura sacietē gaisā, nelielas olu formas, pārkrāso mierīgākos toņos, uzkrāsot punktiņus, lai tās izskatītos kā īstas mazo dziedātājputnu olas, un izveidot dažādas kompozīcijas – ligzdas, sakārtot tās burkā vai izmantot sienas vainagu dekorēšanā.
Ēdieni


Klājot svētku galdu plānojam visu garšīgu un dekorējam pēc tam, bet pamēģini vispirms izvēlēties tematiski krāsainus pārtikas produktus un tad no tiem gatavot dažādus ēdienus. Piemēram, krāsainus augļus un dārzeņus – salātos un sacepumos.

Desertā noteikti vari ne tikai veidot kūkas ar ēdamajiem ziediem, bet arī rotāt ar mazām krāsainām cukura olām vai puķēm.

Un neaizmirsti par krāsainiem dzērieniem, kurus pagatavot no dabiskiem produktiem – liepziedu tēja un jāņogas sarkanai krāsai, mellenes violetai, kurkuma vai zāļu tēja dzeltenai.

Vairāk par pavasara sagaidīšanu ar nezāļu ēšanu un savvaļas augu iepazīšanu, uzzini Zāļu sievas nodarbībās:

Uz zinībām


Nav komentāru: