Tavu acu dienu - dabiskās redzes atjaunošanas treniņš


Mēs gandrīz visi piedzimstam ar normālu, labu redzi, bet dzīves laikā nemanot apgūstam nepareizus skatīšanās paradumus. Dažādu emocionālu pārdzīvojumu un uzkrātā fiziskā sasprindzinājuma rezultātā redze pavājinās, un mēs uzskatām to par pašsaprotamu. Bet tā tam nav jābūt!
  

Ja rūpējies par ķermeni, muskuļiem, garu, nodarbojies ar sportu, veselīgi ēd, meditē, tad kāpēc esi piemirsis īpaši parūpēties arī par savām acīm?
Ik pa laikam uzlikt pa kādai gurķa šķēlei, tējas kompresei, lai labāk izskatītos, iepilināt mākslīgo asaru, lai acis negrauž ilgi strādājot pie datora – tās nav rūpes par acīm, bet gan tikai par Jūsu komfortu. Ja ar laiku redze tik un tā pasliktinās, iegādājies spēcīgākas brilles vai lēcas – tātad Jūsu acīm pietrūkst kas ļoti būtisks. Kas tas ir?

Patiesas rūpes par acīm nozīmē to atpūtināšanu, muskuļu sasprindzinājuma noņemšanu, barošanu, pareizu skatīšanos, pastāvīgu kustīgumu, relaksāciju un meditācijas. Jāstrādā arī ar savu prātu, kas nemaz uzreiz nevēlas pieņemt jaunus skatīšanās ieradumus un apzināšanos, ka redzi skaidri.
Redzi var atjaunot dabiskā ceļā – bez zālēm, bez operācijām jebkurā vecumā!
Šī ir metode, kura pārbaudīta jau simts gadus, tās pamatlicējs ir Ņujorkas oftalmologs Viljams Beitss. Tūkstošiem cilvēku visā pasaulē ir ievērojami uzlabojuši savu redzi, lielākā daļa pat pavisam tikuši vaļā no brillēm. Zināmi arī neticami redzes atjaunošanas gadījumi, kad cilvēki izārstējuši pat kataraktu un glaukomu. 

Dabiskās redzes atjaunošana ir ceļš atpakaļ uz dabisku redzi – bez zālēm un bez ķirurģiskas iejaukšanās. Tā nav medicīniska pieeja, tā nav arī ne mistika, ne buršanās. Tā drīzāk līdzinās jogai vai meditācijai un nodrošina patīkamu ceļu atpakaļ pie sava prāta un acu dzīvīgākas lietošanas. Tas ir process, kurā ļaujam aiziet vecajam paradumam „mēģināt saskatīt”, aizvietojot to ar vieglas, pārliecinātas redzes sajūtu. Ar šo pieeju dabiskās redzes skolotāji nevis izārstē redzi, bet iemāca katram pašam atgūt dabisku redzi un ikdienā pielietot pareizus skatīšanās paradumus. 

Šis ceļš ir tiem, kuri patiesi vēlas atgūt redzi un tic, ka to iespējams paveikt dabiskā veidā, no sirds pie tā strādājot! Nepietiek izlasīt grāmatas un aiziet uz vienu nodarbību – jāapņemas cītīgi strādāt arī pēc tam katru dienu brīdi veltot savām acīm. Tiem, kas saka, ka nav laika, V.Beitss atbild:
Jums ir tieši tikpat daudz laika izmantot savas acis pareizi, cik daudz Jums ir laika izmantot tās nepareizi.
Ko darīsim acu dienā:
  • veiksim atslābināšanās vingrinājumus
  • apgūsim acu trenēšanas paņēmienus ar dažādiem palīglīdzekļiem
  • uzzināsim par pareizu stāju, kustēšanas un skatīšanās paradumiem, kas ietekmē redzi.
Un pats galvenais: jādzīvo ar prieku, viss jādara ar prieku un paļaušanos, lai notiktu pozitīvas pārmaiņas, jo redzei jārodas acīs tikpat viegli (bez piepūles), kā smaržai nāsīs, mūzikai ausīs, vai taustei, pirkstgaliem skarot samtu. /M.Korbeta/

Pat, ja Jums vēl pagaidām nav redzes problēmu, ir vērts uzzināt, kāpēc redze mēdz pasliktināties, kā arī apgūt pareizus skatīšanās paradumus, lai līdz šīm problēmām nemaz nenonāktu. Īpaši svarīgi būtu pievērst uzmanību saviem bērniem un mazbērniem, kas nereti sabojā redzi tieši pirmajos skolas gados. Redzes pasliktināšanās nav ne iedzimta, ne neizbēgama – ir tikai jāzina, kā savas acis pareizi lietot un kā tās regulāri atpūtināt.

Jūties labi, notici pārmaiņām, skaties pasaulē ar prieku!


Par zinātāju Viju Bušu

Ilgus gadus darbojusies dabas aizsardzības un mežkopības jomā, bet sajutusi vēlmi kaut ko radikāli dzīvē mainīt un dalīties savā pieredzē dabiskas redzes atjaunošanā, kļuvusi par dabiskas redzes skolotāju. 

Kā stāsta pati:
"Kad biju maza meitene, mana māsa – priekšzīmīga skolniece un čakla lasītāja – sāka lietot brilles. Es biju kustīgs bērns un nevarēju iedomāties, kā ar brillēm vispār iespējams sadzīvot – tās nospiež degunu, var nokrist, rāpjoties kokos, ziemā, ieejot telpā, nosvīst, bet pāri visam – kā tas izskatās! Manā bērnībā briļļainīšus apsmēja, jo brilles jau netika izgatavotas īpaši skaistas. To es negribēju piedzīvot, tāpēc ļoti noteikti iegalvoju sev – man brilles nekad nebūs! Tolaik, protams, neko nezināju par apgalvojumu spēku, bet intuitīvi biju to ieprogrammējusi sev uz mūžu. Brilles nelietoju joprojām, jo esmu spējusi ik pa laikam redzi atjaunot, kad tā „sašūpojusies”". 

Vija ieguvusi Denveras (ASV) Grega Marša Labākas redzes centra Dabiskas redzes skolotāja sertifikātu. Daudz lasījusi, iepazinusies ar neskaitāmiem gadījumiem, kad šī metode palīdzējusi cilvēkiem atjaunot redzi, nekad pati nav lietojusi brilles un vēlas, lai arī pie mums Latvijā cilvēkiem būtu iespēja apgūt dabisko redzes atjaunošanu, jo citur pasaulē tas vairs nav nekas jauns un tur ir daudz dabiskās redzes skolotāju. 

Kad: 1.aprīlī plkst. 10-17

http://www.jutieslabi.lv/2015/04/vebinars.html
Gan klātienē, gan tiešraidē
Kur: klātienē Tallinas ielā 94, Rīgā.
Dalībnieku skaits: 15 
Cik: visas dienas cena ir  49 eur*.  
Cenā iekļauta tēja,  uzkodas, izdales materiāli.
 * cena veicot priekšapmaksu. Maksājot uz vietas cena ir lielāka.

http://ej.uz/JLRedzeP

Uz tikšanos!

Nav komentāru: