Čaklo pirkstiņu meistarklases

Šodien darbosimies gan praktiski, bet caur praktisko izzināsim arī sevi.


Ja vēlies, vari paņemt līdzi sirdij vistuvākos - bērnus, sākot ar skolas vecumu un darboties kopā.
Rītu sāksim ar iepazīšanos ar Stāstu stāstiem izstāstīju kārtīm. Turpināsim ar 
Rotu gatavošanas meistarklase

Kļūsti par rotaslietu dizaineri un pagatavo rotas ne tikai sev, bet arī draudzenei! 
 
Aizmirsti par rotu pirkšanu veikalā, kur nevari izvēlēties to kas Tev patīk. Iemācies rotas pagatavot pati, pērc izejvielas un pagatavo tieši to, kas patīk Tev un pie katra apģērba to, kas tam piestāv!

Kopā ar Ellu miera pilnā atmosfērā gatavosim rotas sev un Tu uzzināsi:
  • kā taisa un izgatavo rotaslietas
  • kā labot un atjaunot vecas vai apnikušas rotas
  • kur un kā izdevīgāk iegādāties izejmateriālus.

Viss, ko pagatavosi nodarbībā, paliks Tev – vai tā būs rota Tavai rokai, austiņai vai kaklam. Un arī Tavas draudzenes būs priecīgas, ka esi apmeklējusi šo nodarbību ;) 


Aizraujoši brīnišķīgas un sievišķīgas pāris stundas, kurās gūt iedvesmu sarunās un darbos. Turpini pēc tam mājās un ļauj vaļu savu iztēlei – iespējas ir bezgalīgas!

Nodarbību vadīs Ella Pella (Ella Ruicēna). Lai atrastu materiālus un pagatavotu pieskaņotus aksesuārus pat ejot uz kāzām, Ellai vajag tikai dažas minūtes un mazas knaiblītes! Tur, rokassomiņā, tās parasti arī dzīvo kopā ar citiem ikdienā noderīgiem niekiem- stieplītēm, pērlītēm, karsto līmi, šķērītēm, īlenu, nagulakām, diedziņiem... Dažus gadus atpakaļ Ella iesāka vadīt darbnīcas, kurās no izlietotiem materiāliem gatavoja brošas, kā arī atstarotāju darbnīcas velo draugiem un ne tikai! Tad Ella uzsāka sadarbību ar ģimenes portālu mammamuntetiem.lv, vadot Princešu studijas viņu organizētajā Bērnu universitātē. Tāpat Ella organizē un vada darbnīcas sadarbībā ar lielveikaliem, organizācijām, uzņēmumiem arī festivālos, svētkos, nometnēs, kāzās un dažādos labdarības projektos!
Lielāko prieku un pozitīvās enerģijas pieplūdumu Ellai sagādā izdomāt interesantu nodarbību un novadīt tā, ka ideja darba gaitā tiek vēl uzlabota un radošās iemaņas tiek pārnestas mājās un liktas lietā!
Pēc pusdienām turpināsim ar
Mandalu aušanas meistarklase
Mandala ir cilvēka iekšējās būtības atainojums uz konkrēto brīdi. Veidojot to, cilvēks nevar atrasties nomaļus no sevis, viņam ir jābūt šeit un tagad. Daudziem cilvēkiem šī sajūta ir jāiemācās.
Katrā cilvēkā ir ielikts radošais potenciāls, bet pieaugot, bieži vien par to esam aizmirsuši, neļaujam sev izpausties, bet veidojot mandalu, mums ir iespēja šo radošo potenciālu izpaust. Kad iegrimsti sajūtā „šeit un tagad”, tad problēmas aizmirstas. Ikviena sieviete, kas radījusi mandalu, priecājas par izdarīto, kaut arī sākumā ir neticības sajūta.

Mandalu aušana ļauj pamatīgāk iedziļināties sevī, strādāt ar sevi, transformēt savas negatīvās rakstura iezīmes.
Šis process nodarbina ne tikai fizisko ķermeni, bet arī veic izmaiņas smalkajos plānos. 

Pēc uzaustā darbiņa var „nolasīt” mandalas veidotāju. Tas, kā veidots mandalas centrs, norāda par aktuālo cilvēka iekšējā pasaulē. Pēc mandalas turpinājuma un malām, var spriest par to, kā cilvēks mijiedarbojas ar pasauli. Caur krāsām runā zemapziņa. Cilvēks izvēlas šobrīd aktuālāko krāsu, bet, kad pats ir mainījies, tad arī krāsas jau patīk citas. 
 
Mandalu aušana ir ne tikai dziļš darbs ar sevi, meditācija, bet to var aust arī kādas konkrētas materiālas vērtības iegūšanai, piemēram, ceļojumam, algas paaugstinājumam u.c. 
Aužot mandalu, ieliekam domas un enerģiju par konkrēto vēlmi, tad katru dienu noliekam mandalu sev priekšā, pameditējam, padomājam. Kad rezultāts sasniegts, mandalu var sadedzināt.
Mandalas autors izpauž ne tikai savu iekšējo enerģiju, bet tā ir arī aizsargātāja. 

Austas mandalas nāk gan no Tibetas, Meksikas. Indiāņu ciltstēvs, kad piedzima dēls, auda mandalu sava bērna un savas cilts aizsardzībai. Mandalu pazina arī Latvijā un Krievijā. 

Par Latvijas mandalu var dēvēt ķistu (nosaukums cēlies no sieta, ko lietoja graudu izkratīšanai no salmiem). Lejaskurzemē to gatavoja no četriem vai sešiem kociņiem un pītām salmu plāksnēm. Tās tika piekārtas cita pie citas, bet pie katras plāksnes piesēja mazāku četrstūrainu vai sešstūrainu pinumu. 
Ķistu piekarināja pie griestiem, lai tas brīvi grieztos, pēc tā kustības sprieda par enerģētiku telpā. Savukārt slāvi veidoja mājas sargātāju no diviem sakrustotiem kociņiem un krāsainām dzijām, un krustveida pamatam vajadzēja sadalīt, izkliedēt labos, sargājošos spēkus uz visām četrām debess pusēm. 

Mandalu aušana ir apgūstama ikvienam, turklāt, aužot mandalu, tiek noslīpēta pacietība, kas mūsu steidzīgajā un paviršu, garām skrienošu attiecību pilnajā pasaulē ir ļoti nepieciešams. Meistarklasē iemācīsies pamatelementus, tālāk jau viss pašu rokās, jādarbina vien sava iztēle, un jāieliek darbiņā savas vēlmes.

Bērniem šī nodarbe viegli padodas, mazie pirkstiņi veikli kustās. Bērniem ir milzīgs prieks par paveikto. 

Mandalu aušanu Tev mācīs zinātāja Līga Mickēviča - astroloģe, litoterapeite un mandalu aušanas meistare. 

Mandalu aušanu Līga iemācījās intereses pēc. Līgu uzaicināja uz semināru, uz kuru viņa netika, tāpēc pati sāka vākt informāciju kā to dara. Tagad Līga to māca darīt citiem, papildus Līga ir gatavojusi darbus izstādēm, lai cilvēki iepazīst – kas ir austa mandala. 

Aužot mandalu izmantojam kociņus, stienīšus, dažādus diegus un dzijas. Dekorēšanai var izmantot dažādas pērlītes, gan koka, gan stikla, radošākie var pielietot krāsotus makaronus. Pati sev Līga ir atradusi dabīgus materiālus – koku un Latvijas vilnas dziju, jo tad mandalai ir īpaša enerģētika.

Tiekamies 19. augustā

Cikos: 9:00-16:30 
Kur: labos laika apstākļos ārā, 20 minūšu braucienā no centra. Vieta vēl tiks precizēta. Sliktos laika apstākļos Rīgas centrā - Pērses ielā. 
Dalībnieku skaits: 12  Cik: visas dienas cena ir 59 eur* 
* cena veicot priekšapmaksu. Maksājot uz vietas cena būs augstāka. 
Cenā iekļauta tēja, nelielas uzkodas un visi izejmateriāli. Uztaisīto darbiņu varēsi ņemt līdzi uz mājām.
Pa vidu būs garāks pusdienlaiks, kad liksim uz galda savus groziņus un kopīgi čalodamas pusdienosim, tāpēc paņem līdzi tik daudz, cik varēsi apēst pati, bet daloties ar citiem.
Pieteikums
Uz tikšanos! 
Ilze,
studijas vadītāja 
 

Nav komentāru: