Zaļās receptes ar Līgu ReiteriZaļās receptes jeb nezāļu ēšana ar Līgu Reiteri šoreiz rudenī! 


Ēst var ne tikai dārzeņus un augļus, bet arī dažādus zaļumus, pumpurus, lapiņas un arī ziedus, kas satur vitamīnus un citas organismam nepieciešamas vielas. Nodarbībā vispirms mācīsimies atpazīt indīgos, bet pēc tam ēdamos savvaļas augus.
Varēsi apgūt ārstniecības augu alfabētu un pats galvenais – uzzināsi kā gatavot un pagaršosi ārstniecības augus zaļajās receptēs – nezāļu salātos, kurus pēc tam varēsi gatavot mājas pati. Priekšzināšanas nav nepieciešamas.


Par zinātāju Līgu Reiteri
Zāļu sieva, ārstniecības augi, Jūties LabiVentiņu stāstniece un zāļu sieva Līga ir dzimusi un augusi netālu no Ventspils – Tārgalē. Līgas pamats zem kājām ir pļava, tā ir viņas mājas un darbs. Dzimusi starp divām upēm – Ventu un Doku – un augusi pļavā, viņas mīļākā smarža ir zemes smarža, kad smilgas sniedzas pāri galvai.

Līga augusi daudzbērnu ģimenē kā vidējais bērns – tas, kurš audzis savā vaļā un savās domās. Dzimtā Līga ir vienīgā zāļu sieva, taču lielu ieguldījumu devuši vecāki. Tēvs – laika zinātājs un īstens zemes pazinējs, kurš paņemot zemi plaukstā, mācējis noteikt, kad sēt un kad rakt. Māte – īsta saimniece, kura bērniem mācījusi rūpēties un godāt to, kas cilvēkam dod spēku un maizi.

Jau kopš mazotnes Līgas galvenā vērtība ir bijusi veselība – ja vien tā ir, tad būs arī maize un darbs. Saliekot kopā vecāku sniegto un pašas apzināto – pļavu, zemi un veselību – Līga ir izveidojusi pamatu Zāļu sievas mācībai.

Šodien Līga ir ceļotāja. Viņa ceļo no vietas uz vietas, lai stāstītu. Līga uzsver, ka nav dziedniece, bet gan stāstniece, akcentējot nemateriālās vērtības – valodu, tradīcijas un prasmes -, kā arī mācot cilvēkiem saglabāt mājvietas svētību.

Zāļu sievas amats mūsdienās ir gandrīz izmiris. Līga ir viena no retajiem ārstniecības augu zinātājiem ar tik plašu pamatu, kas gūts nevien intuitīvi pļavā, bet arī studējot visu pieejamo literatūru, sākot no 100 gadus vecām grāmatām līdz pat mūsdienu internetam. Turklāt zāļu sieva šo visu pieejamo informāciju rūpīgi sagrupējusi – kā vispārējo patiesību, varbūtējo patiesību un personīgo patiesību. Tāpat Līga uzsver, ka zāļu tējas ir tikai trešais no iespējamiem ārstiecības līdzekļiem, kā divus pirmos minot svaigās zaļās receptes un smaržu terapiju.
 

Un vēl par Līgu..
Skaties Zaļās receptes Zariņa "Rīta mikslī"
Tiekamies 2016.gada 18.oktobrī
Cikos: 18:15
Kur: Tallinas ielā 94. 
Dalībnieku skaits: 13
Cik: praktiski izgaršojama nodarbība  22 eur* 
Cenā iekļauta tēja, nelielas uzkodas un zaļie salāti!  
* cena veicot priekšapmaksu. Maksājot uz vietas cena ir lielāka. 

Pieteikums Zāļu sievas zinībām Jūties Labi
Pieteikums Zāļu sievas zinībām Jūties Labi

Nav komentāru: