Fraktāles, kas maina Tavu dzīvi

Iepazīsimies - fraktāle! :)


 Pieteikties nodarbībām


Par tiešraidēm
Kas tas ir?

Fraktāļu jēdzienu mūsu dzīvē ir ienācis no teorētiskās matemātikas – to atklāja teorētiskās matemātikas zinātnieki. Sākumā šķita, ka fraktāļi dabā neeksistē. Taču padziļināti pētījumi zinātniekus aizveda pie kokiem, jūras gliemežnīcām, pie upju, jūru un kalnu kontūrām, bet vēlāk arī pie mūzikas un glezniecības. Izrādījās, ka visa mūsu pasaule ir fraktāla. Tā ir līdzīga pati sev – pašlīdzīga jeb, kā teikts Bībelē, veidota „pēc ģīmja un līdzības”. Savā būtībā tai nepiemīt statisks ritmiskums. Viss tajā sastāv no pustoņiem, nemitīgi svārstīgām frekvencēm un dimensijām. Par tās pastāvīgumu var runāt tikai nosacīti. Pasaule savā attīstībā ir mainīga un strikti izmērāma tās stagnācijā vai miršanā.
Fraktāli grūti aprakstīt vienkāršiem vārdiem, bet to var sajust un izteikt netradicionālos veidos. 
Var uzgleznot mūziku un muzikāli attēlot gleznu, var nodejot un ar ķermeni atveidot visu, ko vien vēlaties. Tas tā ir tāpēc, ka fraktālis ir līdzīgs pats sev. Kad mīms pantonīmā vai spēlē attēlo dažādus priekšmetus, skatītāji, kā likums, tos viegli uzmin. Bet mīms taču nepārvēršas par salauztu pulksteni vai par Mikimausu. Vienkārši viņa ķermenis atveido izvēlēto tēlu līdzību.

Pasaules fraktāluma jēdziens mums dod atslēgu, kas ļauj izprast tās vienotību un pat līdzību kādam globālam Visuma plānam vai Veidolam.

Paplašinoties cilvēka apziņai, fraktāli tēli atrada savu atspoguļojumu psiholoģijā, pedagoģijā un citās sociāli nozīmīgās zinātnēs. 1991. gadā Krievijā tika patentēta cilvēka stāvokļa analītiskās diagnostikas, prognozes un korekcijas fraktālā metode. Tā jebkuram cilvēkam palīdz objektīvi novērtēt savas labās īpašības un trūkumus, kā arī ņemt vērā un koriģēt nevēlamās īpašības.


Fraktālās metodes vai zīmējuma pamatā ir
personības radošā potenciāla atklāšanas mehānisms,
spēja atklāt savas spējas un īpašības, 
īstenot savus plānus, 
sasniegt mērķus un 
piepildīt vēlmes 
– gan visikdienišķākās, gan lietišķās 
(ar uzņēmējdarbību un tml.) saistītās.

Metodes (fraktālā zīmējuma) pamatā ir cilvēka manuālās motorikas un viņa psihisko un psihofizioloģisko stāvokļu savstarpējo sakarību izmantošana. 
Zīmējums satur informāciju par dvēseles un ķermeņa stāvokli. 
Šajā metodē tāpat tiek ņemta vērā cilvēka uztveres racionālā un intuitīvā komponentes, kā arī viņa radošā aktivitāte. Tā ir unikāla metode, kas ļauj nonākt saskarē ar kaut ko svarīgu, kas mīt cilvēkā, ko parasti neapveltām ne ar veidolu, ne balsi, bet kas tomēr mūsos ir ne tikai dzīvs, bet arī būtiski ietekmē mūsu izvēles, vēlmes un dzīves kvalitāti. 
Metode ļauj iedarbināt zemapziņas dzīlēs apslēptos mehānismus, uzlabot veselības stāvokli, kā arī harmonizēt ar radošām un saskarsmes problēmām saistītas situācijas.

Fraktāļu zīmēšanas metodes galvenais uzdevums ir cilvēka pašizpausme, ievērojot zināmus noteikumus. Vārdi tiek aizstādi ar zīmējumiem — tā ir pāreja ne tikai uz jaunu informācijas kodēšanas sistēmu, bet arī uz jaunām apkārtējās pasaules aprakstīšanas metodēm.

Apgūstot šo metodi, palielinās cilvēka garīgā komponente, atklājas viņa radošās iespējas, kas, bez šaubām, ir ikvienā no mums. Fraktāļi ir dabaszinātņu jauna attīstības posma simbols; tie ir zinātnes un mākslas, šo viens otru papildinošo dabas izzināšanas veidu — analītiskā un intuitīvā — saplūšanas simbols. 


Inta pēc pirmās nodarbības: Paldies, tas bija un ir ļoti aizraujoši. Pēc nodarbības turpināju krāsot līdz pusdiviem naktī - nepabeidzu. No rīta bija jāpabeidz. Pabeidzu. Ieraudzīju un neticēju, ka to būtu izdarījusi es. Tikko uzzīmēju mājasdarbu- otru fraktāli. Fantastiski! Es noteikti turpināšu!

Aicinam Jūs izzināt šo maģisko pasauli 5 nodarbību ciklā, kurā Jūs uzzīmēsiet savas pirmās 7 fraktāles.Šo septiņu fraktālo zīmējumu laikā Jūs:
- iepazīsieties ar Fraktālās metodikas tehniku,
- notestēsiet savu fizisko un psihoemoncionālo stāvokli un veselību,
- iegūstiet jaunu informāciju par Jūsu rakstura stiprajām un vājajām pusēm,
- sāksiet uzlabot attiecības ar tuvajiem, radiniekiem un kolēģiem,
- atpazīsiet psiholoģiskos un fizioloģiskos savilkumus, kompleksus un bailes,
- sāksiet attīstīt sevī radošo pusi, atvērsiet slēptās iespējas un organisma rezerves.

Pirmie 7 fraktālie zīmējumi – tā ir iepazīšanās ar savu jauno tēlu, kurš atrados Jūsu zemapziņā. Mēs zīmējam kontūru ar aizvērtām acīm un atverot acis – brīnāmies, tad krāsojam kontūras ar krāsainajiem zīmuļiem un brīnāmies vēl vairāk.

Kāds fraktālos zīmējumus ir nosaucis “Pats sev psihologs”:
- stress darbā, vai Tevi atlaida – sēdies un zīmē fraktāli,
- ģimenes strīds – ņem zīmuļus rokās,
- bērns slikti mācās – iemāci viņam zīmēt fraktāles un viņam noteikti veiksies labāk.Viss nokārtojas it kā pats no sevis, jaunās iespējas, lēmumi un dzīvesveids atnāk no personīgās zemapziņas. Apgūstot pirmos 7 fraktālos zīmējumus, cilvēks iepazīstas ar instrumentu, kas viņam palīdz pašam regulēt savu fizisko, emocionālo, psiholoģisko stāvokli un veselību. Jau otrais zīmējums atstāj uz cilvēku pozitīvu iespaidu.
Ja kāds vēlās turpināt iepazīties pats ar sevi, tad pēc divu nedēļu pārtraukuma var ķerties klāt nākamajam 7 zīmējumu ciklam. Šis cikls Jums atnesīs jaunus zīmējumu izpildes paņēmienus, jaunas zināšanas par krāsu nozīmi fizioloģiskajam, psihosomātiskajam stāvoklim, mazajai un mikromotorikai. Agrāk iegūtās zināšanas tiek padziļinātas. Fraktāles zīmēšanas un krāsošanas process kļūst par sava veida dinamisku meditāciju dodot pilnīgu atpūtu Jūsu prātam.
Pilna metodes apgūšanas sastāv no 21 zīmējuma. Pēdējais 7 zīmējumu cikls padziļina un nostiprina Jūsu praksi uz visiem laikiem. Pēc 21 zīmējuma cilvēka dzīve sāk kardināli mainīties. No klerka par bankas direktoru, no mājsaimnieces vai pensionāra – par mākslinieku ar personīgajām izstādēm, par muzikantu, dejotāju, režisoru, konstruktoru, izgudrotāju. Un tas viss ir neatkarīgi no vecuma. Prakse rāda, ka zīmēt šos zīmējumus var sākot no 3 līdz 85 gadiem (vecākam cilvēkam šādai nodarbei ir grūti atrast motivāciju). Cilvēks sāk ticēt sev un pārliecinās, ka viņš ir talantīgs un spējīgs savā dzīve radīt, izgudrot, vadīt jebko. 

Nodarbību vadīs reiki un gongu meistare, mākslas terapeite un dziedniece Izabella Reuta, kura pati šo metodi ir apguvusi pie tās autores Krievijā T.Polujahtevas un ir tiesīga mācīt tālāk. 

Nodarbības notiks katru ceturtdienu plkst. 18:15. Rēķināties ar trīs stundām. Katru Jūsu zīmēto fraktāli pēc nodarbības analizēs pasniedzēja un nākamajā tikšanās reizē visu izrunāsim un, ja būs nepieciešams turpināsim ar to strādāt.

Seminārā formāts
Piedalīties varat gan klātienē, gan tiešraides formātā - nodarbība klātienē tiek filmēta un Jūs varat to skatīties uz sava datora un uzdot arī jautājumus. Ja netiekat noteiktā laikā - ja tehnika nepievils, tad varēsi noskatīties tās ierakstu. Ierakstu varēs arī skatīties klātienes dalībnieki.

Ja izvēlēsieties tiešraides formātu, tad Jūs sūtīsiet mums ieskanētas savas fraktāles un saņemsiet no mums nepieciešamās korekcijas un analīzi. Sūtot fraktāles nodarbības laikā (pa epastu, Whatsupp) - pasniedzēja uzreiz Jūs pakoriģēs.

Kas Jums ir nepieciešams?
Laba melna pildspalva, kas nesmērē.
Vismaz 24 krāsainie zīmuļi, bet labāk būtu 36 krāsas - noderēs. :)
A4 rasēšanas papīrs uz kā zīmēt.

Par tiešraidēm

Nodarbības notiek gan klātienē, gan tiešraidē!
 
Kad: aizpildi pieteikumu un mēs Tev pirmajam pastāstīsim par ieplānotājām nodarbībām.


Kur: klātienes nodarbības Tallinas ielā 94, Rīgā.
Klātienes dalībnieku skaits: 12 

Jūsu ieguldījums: klātienes dalībniekiem: veicot apmaksu par visu ciklu: - 85 euro (17 eur/nodarbība), 
veicot apmaksu pa daļām - 95 euro (19 euro/nodarbība),
maksājot par katru nodarbību atsevišķi - 22 ero. 

Jūsu ieguldījums: tiešraides dalībniekiem: veicot apmaksu par visu ciklu: - 65 euro (13 eur/nodarbība), 
veicot apmaksu divās daļās - 76 euro (15,20 euro/nodarbība),
maksājot par katru nodarbību atsevišķi - 17 ero.   

 Pieteikties nodarbībām

Par pasniedzēju Izabellu Reutu


Tādas zinības kā astronomija un psiholoģija, kā arī fizika un socioloģija, Izabellas uzmanību piesaistīja jau laikā, kad viņa strādāja par zinātnisko žurnālisti izdevumā „Zinātne un mēs”. Laika gaitā Izabella mācījusies dažādas zinības un apguvusi tādus interesantus kursus kā Visuma miera dejas un „Eidētika”, kas māca par tēlaino atmiņu. Kādā no šiem kursiem viņa pirmo reizi ieraudzīja atklātni jeb mandalu. Šī jaunā zinība viņu tā ieinteresēja, ka Izabella sazinājās ar mandalas autoru, uzaicināja viņu uz Rīgu un noorganizēja pirmo semināru par mandalām. Nu jau 10 gadus Izabella pati nodarbojas ar mandalām – zīmē, pēta, strādā ar cilvēkiem. Paralēli mandalu pētniecībai, Izabella ir arī ieguvusi mākslas terapijas sertifikātu.
Tagad Izabella ir devusies pelnītā atpūtā, tomēr savas zināšanas viņa netur pie sevis, bet gan vēl joprojām strādā ar cilvēkiem un turpina pētīt mandalas, fraktāles un iegūt jaunas zināšanas. 


 Pieteikties nodarbībām

 

Nav komentāru: