10 taro kāršu izmantošanas veidi


Vai ir gadījies, ka, satiekot šo cilvēku, nespēj uz viņu paskatīties pilnīgi tīri, jo ZINI (tev taču teica, tev taču stāstīja!), ka viņš nav pārāk gudrs, veiksmīgs, godīgs, skaists, uzticams. līdzsvarots, mērķtiecīgs vai interesants?
Un vai nav bijis tā, ka pēc tam apšaubi šī konkrētā cilvēka darbības motīvus vai arī visās darbībās redzi apstiprinājumu informācijai, ko tev kāds pateica iepriekš?

Bet pēc tam?
Vai pēc tam nav gadījies, ka pēkšņi kādā situācijā ieraugi – šis cilvēks ir gudrs, viņš ir saistošs un interesants, zinošs un daudzpusīgs! Vai, piemēram, tu pēkšņi saskati cilvēkā kaut kādu īpašu skaistumu, starojumu un mirdzumu acīs, kas tevi apbur. Bet varbūt tu ieraugi, ka cilvēkam ar mērķtiecību viss ir pilnīgākajā kārtībā, atšķirība ir tikai tajā, ka viņa mērķi ir citādāki nekā vairumam? Un vai nav gadījies, ka pēc tam tu esi priecīgs, ka tomēr esi devis sev iespēju šo cilvēku iepazīt un varbūt viņš pat ir kļuvis par kādu ļoti būtisku tavas dzīves sastāvdaļu?
Atzīstos! Man tā ir bijis.
Un atzīstos, ka man pēc tam ir bijis kauns, ka esmu uz mirkli ļāvusies domāt ar citām smadzenēm un nekritiski pieņemt cita cilvēka pieredzi kā savējo.
Jā, vispār stāsts ir par taro kārtīm.
Mēs visi zinām, ka ar taro kārtīm var pareģot nākotni. Bet lielākā daļa zina TIKAI TO. Jo ir redzējuši tikai to un dzirdējuši tikai to.

Taro kārtis ir unikāls un daudzpusīgs instruments, ko var izmantot dažnedažādos veidos. Tātad, ķeramies klāt!


Kā izmantot taro kārtis?

Pareģošana

Kā pirmo punktu varam likt to pašu pareģošanu. Runājot par taro kārtīm, neizdosies mums izvairīties no šīs informācijas. 
Vai tev ir gadījies, ka pirms dzīvē satiec kādu cilvēku, esi no citiem par viņu dzirdējis neglaimojošas un ne pārāk labas lietas?
 
Tātad, taro kārtis var izmantot, lai ieskatītos potenciālajos (!!!) nākotnes notikumos, kuru virzienā šobrīd notiek situācijas attīstība. Tātad, kā Anniņai ies ar Pēcīti, kad viņi nopirks mašīnu, pēc cik gadiem viņiem būs bērni, kad Pēcītis dabūs algas pielikumu un paaugstinājumu darbā un vai Anniņa skolā nokārtos to sarežģīto eksāmenu un vai tiks augstskolā. Visi jautājumi ir vērsti tikai uz nākotni. Punkts. 

Sevis (un citu) izzināšana un analīze

Ar taro kāršu palīdzību varam iepazīt sevi, izzināt savas vajadzības un vēlmes, talantus, vājās un stiprās puses un šo informāciju izmantot personīgās izaugsmes veicināšanai un dzīves bagātināšanai. Zinām taču, ka tas, ko mēs gribam, ne vienmēr ir tas, ko mums vajag. Un mēs ne vienmēr apzināmies, ko mums patiešām vajag, līdz ar to ir grūtāk pieņemt lēmumus, kuri ilgtermiņā nesīs harmoniju, gandarījumu un dažāda veida baudāmus augļus. Pieredze rāda, ka, jo labāk tu sevi pazīsti, jo vieglāk ir pieņemt dažāda veida lēmumus un bieži vien pat nerodas nekādi jautājumi par to, kā būtu pareizāk un labāk, jo tu vienkārši zini un jūti.

Situāciju izzināšana, izprašana un radīšana

Ar taro palīdzību iespējams ieskatīties arī pagātnē, izprast tagadni un radīt nākotni. Mēdz būt situācijas, kad mūsu skatījumu uz lietām būtiski maina viena vai otra uzzināta informācija. Piemēram, ja mums nozog 5 eiro, protams, ka esam dusmīgi. Summa var nebūt liela, bet fakts kā tāds, ir dikti nepatīkams. Bet, ja noķerot zagli tas izrādās 9 gadus vecs puika, kuram māte ir nestrādājoša invalīde vai alkoholiķe, bet viņam mājās ir 3 mazas māsas, kuras jau ilgāku laiku nav tikušas pie normāla ēdiena, jūsu sirds, iespējams, mazliet atmaigtu. Iespējams pat, ka jūs ieietu veikalā un nopirktu viņam pilnu maisu ar pārtiku. Principā jau nekas nebūtu mainījies – fakts, ka nauda ir tikusi nozagta, nebūtu mainījies. Tomēr mainījies būtu jūsu skatījums uz šo situāciju, jūsu emocijas un sajūtas.

Tāpēc bieži ir svarīgi zināt pagātni, lai mēs varētu justies labi. Ir svarīgi izprast tagadni, lai mēs varētu justies labi. Ir svarīgi apzināties, kā un kādu tu vari radīt nākotni, lai justos labi. Un kas gan ir svarīgāks par to, lai mēs un mums svarīgie ilgtermiņā justos labi, nenodarot nevienam nekādu kaitējumu?


Dažādu jomu iepazīšana
Taro vēsturnieku starpā līdz pat šim laikam nevalda vienprātība par to, kur un kad ir radušās taro kārtis. Taču tarologu vidū valda vienprātība, ka tās satur gan informāciju par dažādām kultūrām, reliģijām, simboliem, arhetipiem, mitoloģiju, filozofiju, kā arī dažādām ezotēriskajām sistēmām – astroloģiju, numeroloģiju, kabalu un citām. Tāpēc, “studējot” dažādas kāršu kavas un lasot dažādu autoru sniegto informāciju par kāršu nozīmēm un ar to saistītajām lietām, iespējams uzzināt ļoti daudz ko jaunu, interesantu, aizraujošu un vērtīgu, kas pavisam noteikti noderēs ne tikai darbā ar taro. 
​Psiholoģija, psihoterapija un taroterapija

Jau Karls Jungs taro kārtis saskatīja kā durvis uz bezapziņu, kas simbolu un tēlu veidā atklāj cilvēka neapzinātās sajūtas, emocijas, vēlmes. TAT (Tematiskās apercepcijas tests jeb Thematic Appercepcion Test) tiek izmantoti neviennozīmīgi attēli, kurus raksturojot, cilvēks atklāj savus motīvus, bažas, vēlmes un to, kā viņi redz sociālo pasauli. Arī geštaltpsiholoģijā jau vairāk kā 20 gadus ir pazīstamas metaforiski asociatīvās kārtis (OH cards), kuras tiek izmantotas gan grupu, gan individuālajā darbā, gan ar bērniem, gan pieaugušajiem, gan eksistenciālajā un mākslas terapijā, gan izklaidei. Lai arī šīs kārtis ir konkrēti izveidotas cilvēku psiholoģiskai testēšanai un viņa stāvokļa izprašanai un analizēšanai, taro kārtis var tikt izmantotas tāpat – svarīgi ir tikai tas, lai tarologs zinātu un saprastu principus pēc kādiem tas viss darbojas, un spētu godprātīgi palīdzēt klientam.

​Meditācija

Jūs jau zinājāt, ka vārda arkāns skaidrojums ir noslēpums? Tātad varam pieņemt, ka taro kārtīs ir paslēpta visa informācija par cilvēka attīstību tās visdažādākajos līmeņos. Taro lielajos arkānos ļoti izteikti atspoguļoti dažādi enerģijas veidi, kas nepieciešami attīstības procesā, tāpēc, meditējot un izzinot konkrētu kārti, iespējams iegūt gan nepieciešamo enerģiju virzībai un attīstībai, gan arī iegūt atbildes uz būtiskiem jautājumiem.

Intuīcijas attīstīšana

Tas ir kā apburtais loks -jo vairāk strādā ar taro kārtīm, jo vairāk attīstās intuīcija. Un, jo labāk attīstīta intuīcija, jo vieglāk strādāt ar taro kārtīm. Tā ir kā lavīna – lai to izraisītu, tev nav jāpārcilā VISI akmeņi un smiltis no viena punkta uz otru. Lai sāktos lavīna, pietiek ar vienu niecīgu vēja pūsmiņu vai krītošu akmeni. Tāpēc arī mana pieredze rāda – strādāt ar taro kārtīm sanāk pat tiem, kuriem ir milzīgas šaubas par sevi. Kad intuīcijas lavīna sāk gāzties, šaubas mazinās un pāriet.

Ezotēriskie rituāli
Nav noslēpums, ka ezotērikā ir daudz dažādas skolas un novirzieni, skolas un mācības, prakses un rituāli. Ja izteikti jūti kāršu vēstījumu un enerģiju, tad noteikti ir vērts to izmantot. Ar taro kāršu palīdzību vari taisīt un uzlādēt amuletus un talismanus, lietot pašas kārtis aizsardzībai vai enerģijai, vienkārši ieliekot kādu kabatā, vari taisīt taro sveces, iekodējot tajās konkrētās kārts nesto vēstījumu, veidot personīgās afirmācijas. 
Radošās iztēles attīstīšana

Divkāršējais Pulicera balvas ieguvējs Džons Stainbeks un populārais Stīvens Kings, rakstot savus darbus, iedvesmu esot smēlušies taro kārtīs. Itāļu rakstnieks Italo Kalvino taro kārtis esot nodēvējis par “stāstu rakstīšanas mašīnu” un viņa bibliogrāfija liecina par to, ka tā ir bijusi varen laba mašīna! Kā tas darbojas? Taro kārtis pašas par sevi attēlo dažādus cilvēkus, tēlus, vietas, situācijas, noskaņas, emocijas, tāpēc, ja gadījumā mūza paņēmusi atvaļinājumu un domas pašas vairs neraisās, atliek tikai uzdot īstos jautājumus, izvilkt kārtis un sākt strādāt. Piemēram, KAS – AR KO – KUR – KAD – KĀPĒC – DARĪJA KO – KĀDAS TAM BIJA SEKAS? Atliek izvilkt pāris kārtis, papētīt, kas tad tur notiek un smadzenes jau iekustās vajadzīgajā virzienā. Tādējādi iespējams radīt arī situācijas, dialogus, konfliktus un citas jebkuras stāstam nepieciešamās detaļas.

Arī mākslinieki smeļas iedvesmu taro kārtīs, tam par pierādījumu kalpo kaut vai tas vien, ka pasaulē šobrīd ir aptuveni 1600 dažādas taro kāršu kavas. 1600 kāršu kavas, kur katrā ir 78 taro kārtis – 124 800 mazas glezniņas!
 
Spēles

Šis varētu būt viens no strīdīgajiem jautājumiem, jo viens no galvenajiem taro mītiem ir tāds, ka kārtis, ar ko zīlē, nedrīksti izmantot, lai spēlētu, kā arī valda uzskats, ka kārtis ir jāuztver nopietni. Tomēr man patīk piešķirt mazliet vieglumu tam visam, jo sevis attīstībai, izaugsmei, pilnveidei, informācijas izzināšanai, manuprāt, ne vienmēr jānotiek smagnēji un nopietni. Neaizmirsīsim arī, ka no taro kārtīm ir veidojušās parastās spēļu kārtis.

Kā spēlēties ar taro kārtīm?

Viena no manām mīļākajām taro spēlēm, kas nemaz nav spēle, parasti tiek spēlēta kopā ar draugiem. Cilvēks izvelk no kavas kārti un pārējie, skatoties uz kārti, uzdod viņam jautājumus, kādi ienāk prātā. Piemēram, ja cilvēks izvelk Imperatoru, tad apkārtējie var prasīt – ko tu šobrīd kontrolē? Kam tu neuzticies un kāpēc? Kas kontrolē tevi? Vai tu šobrīd slāpē kādas savas emocijas?

Jāsaka gan, ka šai spēlei ir jēga tikai un vienīgi tad, ja cilvēks ir gatavs atklāties – gan sev, gan pārējiem spēles dalībniekiem. Šis ir gan dziedinošs, gan attiecības uzlabojošs process.

Variet spēlēt dažādas stāstu radīšanas spēles un lomu spēles, ņemot palīgā taro kārtis.

Punkts.

Esmu diezgan pārliecināta, ka kādu būtisku taro kāršu izmantošanas veidu esmu aizmirsusi pieminēt. Tādā gadījumā ļoti priecāšos saņemt komentāru vai vēstuli. Tomēr šķiet, ka galveno uzdevumu būšu veikusi – parādījusi, ka taro kārtīm ir arī citas skaistas un vērtīgas šķautnes un jūs būsiet tikai un vienīgi ieguvēji, ja tās izmantosiet. Galvenais, ko nevajadzētu aizmirst – lai arī ko jūs darītu, vērojiet savas sajūtas, emocijas un domas, nevis balstiet savu rīcību un attieksmi uz citu teikto!

Uz tikšanos nodarbībās!
Saira Gūtmane
https://taroterapija.wordpress.com/

http://www.jutieslabi.lv/2016/12/taro.html
 

Nav komentāru: