Lasītava

 

Lasi, domā, dari! Daži padomi Tev kā justies labāk! 4 lielākās kļūdas komunikācijā ar bērniem 
Uz rakstu

Teorija ir viena lieta, bet realitāte nekad nav tik rožaini vienkārša. Iemācies apzināties un kontrolēt savas emocijas un automātiskās reakcijas, pirms atbildi bērnam. Lasi par 4 lielākajām komunikācijas kļūdām un veidiem, kā tās efektīvi novērst, lai atvieglotu ikdienu un izaudzinātu laimīgus bērnus!
Lasīt tālāk.... Kā izvēlēties ēteriskās eļļas
http://www.jutieslabi.lv/2017/01/ka-izveleties-eteriskas-ellas.htmlKam jāpievērš uzmanība, lai izvēlētos pašu labāko ēterisko eļļu? Šis ir Tavs palīgs, lasot etiķetes un maldoties plašā piedāvājuma džungļos! Neuzķeries uz skaļiem saukļiem un uzzini, kas ir svarīgāks rādītājs par cenu
Lasīt tālāk... 

Ķīmiskās un dārgās smaržas – viens no apziņas “bloķētājiem” jeb kāpēc skaistums prasa pārāk lielus upurus

Ķīmiskās un dārgās smaržas – viens no apziņas “bloķētājiem” jeb kāpēc skaistums prasa pārāk lielus upurusSkaisti smaržot vēlas visi, smaržot tā lai iedvesmotu un lai galu galā nesmirdētu, jau gadsimtiem ilgi cilvēki ir meklējuši ideālo smaržu.

Mūsdienas gan nedaudz pārspīlē ar to ekstrēmo ķīmisko kokteili, ko piedāvā smaržu industrija.
Iepazīstaties ar dažiem no 500 ķīmiskajiem smaržu sastāviem


Lasīt tālāk... 

5 iemesli, kas Tev neļauj gūt panākumus

http://www.jutieslabi.lv/2016/05/panakumi.html
Vai Tev ir bijis tā, ka zini, varētu vairāk, bet visu laiku kaut kā nesanāk? Un Tu sāc prātot – kas gan tam par iemeslu? Varbūt vaina ir nepiemērotā brīdī vai nepareizi izvēlētos cilvēkos tev apkārt? Varbūt jāmainās Tev pašam?... Uzzini, ko darīt, kad gribas atrast, kurš un kā var mainīt Tavas dzīves notikumus!

Lasīt tālāk...


7 receptes no ēdamiem ziediem Ēdamie ziedi
Vai zināji, ka ēst var ne tikai pirmās nātres, pienenes un gārsas, bet arī puķes? Piedāvājam 7 neparastas receptes, ar kurām pārsteigt ģimeni un draugus, sagaidot pavasari un baudot vasaru. Savvaļas un dārza ziedus var izmantot gan dažādu salātu, zupu, pamatēdienu gatavošanā, gan arī desertos un dzērienos. 
 

Gaļu tikai aptiekā un pēc receptēm?

http://www.jutieslabi.lv/2016/02/galu-tikai-aptieka-un-pec-receptem.htmlGaļa daudzās ģimenēs ir neatņemama ēdienkartes sastāvdaļa. Ierastākais izvēles pamatojums – no tās organismam visvieglāk uzņemt visu vajadzīgo. Neapšaubot gaļas augsto uzturvērtību, ājurvēda tomēr rosina rēķināties arī ar tās iespējamo kaitējumu cilvēka svarīgākajam uzdevumam – garīgi pilnveidoties. 

 

 

 

Rodi mieru un kļūsti laimīga ar šiem 5 elpošanas vingrinājumiem!

http://www.jutieslabi.lv/2016/02/rodi-mieru-un-klusti-laimiga-ar-siem-5.html

Dusmas, nogurums, stress, savilkti un sāpoši muskuļi... Kā Tu tiec galā ar šīm ikdienā bieži sastopamām sajūtām? Skaidrs, ka ne vienmēr ir iespēja paņemt brīvu dienu nedēļas vidū, lai nodotos meditācijām vai spa procedūrām. Bet nomierinošas tabletes, dusmu izvirdumi nav risinājums ilgtermiņā.

Pamēģini šos elpošanas vingrinājumus, lai atgūtu koncentrēšanās spējas, nomierinātos, uzlabotu noskaņojumu un, jā, pat pamostos miegaina pirmdienas rītā! :)


TESTS - Kura ir Tava doša?

http://www.jutieslabi.lv/2016/02/kura-ir-tava-dosa.html

  

Kā uzlabot dzīves kvalitāti ar ajūvēdu

http://www.jutieslabi.lv/2016/02/ka-uzlabot-dzives-kvalitati-ar-ajurvedu.html

Ajūrvēdas mācībā, vērtējot cilvēka veselību, vienlaikus vērā ņem gan fizisko, gan garīgo, gan mentālo aspektu. Tos visus līdzsvarā tur trīs došas jeb enerģijas – vata, pita, kafa, kas mājo katrā no mums, bet maina savu aktivitāti atkarībā no tā, ko darām, cik veci esam, ko ēdam. Uzzini, kāpēc svarīgi atpazīt savu dominējošo došu un kā tas var palīdzēt uzlabot Tavu dzīves kvalitāti

Lasīt tālāk....

 

http://www.jutieslabi.lv/2016/01/adas-slimibu-celoni-ajurveda.htmlĀdas slimību cēloņi ajūrvēdā

Modernā medicīna klusē par to, kāpēc āda slimo - āda, kā mūsu ķermeņa vairogs spēj daudz izstāstīt par mūsu iekšējo pasauli. Lūk, vairāki iemesli - iespējams neloģiski un nedzirdēti, ko senie ājurvēdas ārsti gadsimtu gaitā ir novērojuši kā visbiežākos cēloņus ādas slimībām.

Lasīt tālāk...

 

Esi žirafe!

Esi žirafe!Bērni skaļi plēšas savā starpā par rotaļlietām vai demonstratīvi nevēlas piedalīties mājas sakopšanas pienākumos, kāds aizcērt durvis, kāds atkal nav novācis netīros traukus aiz sevis, bet mazākais niķojas, jo nevēlas sakārtot kastē savas mantas. Kā tur lai saglabā vēsu prātu? Mieru, tikai mieru! :)

Nevardarbīgās komunikācijas treniņš palīdz apzināties, kur slēpjas komunikācijas kļūdas un nākošreiz konfliktsituāciju Tev izdosies risināt daudz gudrāk. Lasi par praktiskiem paņēmieniem, kā saglabāt pozitīvu sarunas noskaņu...
 
Lasīt tālāk...
 

Ziemassvētku dāvināšanas trakums

http://www.jutieslabi.lv/2015/12/davanu-trakums.html
Ziemassvētku dāvanu gādāšanas trakums uzņem apgriezienus! Ko par Tevi liecina tas, kādu dāvanu Tu otram pasniedz un cik daudzi izlikušies, ka dāvana viņiem patīk? Vai zini, kurš uztraucas vairāk par visu dāvanu pirkšanas un saņemšanas procesu, bet kuram nākas uzņemties visu atbildību? :)  

Lasīt tālāk...  

 

 

Dāvanu idejas ar kurām nekad nenošausi garām

Kad visiem viss pieejams, grūti izdomāt, kas gan vēl cilvēkam trūkst un ar ko viņu pārsteigt Ziemassvētkos - gada galvenajā dāvanu dāvināšanas un saņemšanas laikā. Un ja vēl laicīgi nav ne izdomātas, ne iegādātas dāvanas, tad pirmssvētku iepirkšanās var pārvērsties par īstām mokām pārpildītos lielveikalos.
Lai no tā visa izvairītos, ir vērts atcerēties, ka ne jau dāvanas vērtībai naudas izteiksmē ir nozīme, vai tās īpašai oriģinalitātei, bet gan tam, vai tā dāvināta no sirds. Un tā kā priekšmeti un mantas ilglaicīgu laimi nenes, tad esam apkopojuši 3 dāvanu veidus, kuri noteikti nesīs vairāk prieka ne tikai dāvanas saņemšanas brīdī, bet arī vēlāk! 
Lasīt tālāk... 
 

Mandalas iedvesmo

Kas ir mandala?
Mandalas iedvesmo
Jau pats vārds vien ir tik skanīgs un apaļš, kā ideja un forma, ko tas apzīmē. Vārds 'mandala' no sanskrita tulkojams kā 'aplis'. Mandala gadu tūkstošiem sen dažādās kultūrās izmantota sakrāliem rituāliem un simbolizē vienotību, veselumu, harmoniju, mūžības bezgalīgo cikliskumu.
 Grafiski mandala izskatās, kā no centra izejoši dažādi elementi – trīsstūri, kvadrāti, apļi, līnijas, spirāles un ziedlapiņas. Liela loma vienmēr ir arī krāsai un formu ritmam, kas rada nomierinošu, hipnotizējošu iespaidu. Prāts nomierinās un cilvēka gars atmostas jauniem atklājumiem. 
 

 Atpazīsti savas galvas sāpes

http://www.jutieslabi.lv/2015/11/atpazisti-sava-galvas-sapes.html
 Lasi tālāk


Īss ievads: Fenšui

 

Laiks nomest noslēpumainības plīvuru, kas ietin fen šui, un paskatīties uz to ar zinātniski vēsu prātu.
Fen šui jeb precīzāk “Kan Yue” oriģināli radies kā kombinācija no tādām sfērām kā pilsētplānošana, vides uzlabošana, arhitektūra un interjera iekārtošana. Senie ķīnieši dzīvoja pie Dzeltenās upes un viņu galvenās rūpes bija sargāties pret nelabvēlīgiem vējiem un nekontrolētiem ūdeņiem.
Sabiedrībai augot skaitā un sarežģītībā, fen šui sāka izmantot arī, lai risinātu ar auglību, slavu un labklājību saistītas problēmas.

Lasīt tālāk...

 

Kas slēpjas Tavā pusdienu šķīvī?Atpazīt kvalitatīvus pārtikas produktus ir jāmāk – tests, lai pārliecinātos par savām zināšanām.Lasīt tālāk...

 

 

 

 

 

Vai pārtikas piedevas ir kaitīgas? 


Ēst veselīgi nav nemaz tik viegli, ja negribās vienmēr gatavot tikai mājās. Daudzi pārtikas produkti satur piedevas, kuru atpazīšanai un izprašanai nepieciešamas gluži vai īpašas ķīmijas studijas. Daudzas no šīm vielām ir nekaitīgas, bet dažas raisa diskusijas ne tikai patērētāju, bet arī ekspertu vidū. 
 
Lasīt tālāk...  

Uzveic rudens skumjas!

Rudens ir gadalaiks, kad nobriest raža, sāk krāsoties lapas, dienas kļūst īsākas un paceļot skatu pret debesīm, redzam pāri lidojam kliedzošus gājputnus. Te pat vispozitīvāk noskaņota dvēsele uz brīdi saraujas smeldzīgā apziņā, ka vasara ir cauri un priekšā atkal gara, tumša ziema... 

Jāiemācās ne tikai skumt, bet arī apzināti vērst savu uzmanību uz lietām un iemesliem, kas raisa šīs skumjas, lai attiecīgi rīkotos un uzlabotu savu pašsajūtu.  

Lasīt tālāk... 

Biežāk uzdotie jautājumi par Fenšui 

BUJ par fenšui
Veiksmes un panākumu atslēga lielā mērā slēpjas cilvēkā pašā. Lai to pilnībā izmantotu un tai ļautos, svarīgi justies labi – ne tikai savā dzīves un darba vidē, bet arī attiecībās ar citiem un pašam ar sevi. Uzzini, kā fenšui var uzlabot tavu dzīves kvalitāti un veicināt panākumus!


Lasīt tālāk...  

Māmiņ, palutini sevi! 

Vispirms jāmīl sevi, lai varētu mīlēt citus. Jāiepazīst sevi, reizi pa reizei jāpalutina sevi, lai spētu ar prieku un no sirds rūpēties un lutināt citus! Arī Buda esot teicis:
Tavu mīlestību un rūpes, tikpat lielā mērā kā citi, esi pelnījusi arī Tu pati.
Kas īsti ir sevis lutināšana? Tās ir rūpes par sevi, tā nav bēgšana no ikdienas vai apstākļiem, bet gan atgriešanās pie sevis.
 
Katram no mums gan jau reiz ir gadījies sakrāt aizvainojumu un noguruma iespaidā sakliegt uz saviem mīļajiem, skaļi aizcērtot durvis, ieslēdzoties vienatnē kādā istabā vai vēl trakāk – mesties izbraucienā ar mašīnu, lai izvēdinātu galvu. Tas ir brīdis, kad indīgās emocijas, kuras viskaitīgāk iedarbojas tieši uz cilvēku pašu, kurš tās sevī nesā un apspiež, ir sakrājušās tik daudz, ka kļūst bīstamas arī apkārtējiem. 

Lasīt tālāk...


 

http://www.jutieslabi.lv/2015/06/100idejasarberniem.html100 idejas, ko darīt kopā ar bērniemIr sācies vasaras brīvlaiks! Kā izklaidēt bērnus? Mums ir sagatavotas 100 idejas, no kurām smelties iedvesmu jautrām aktivitātēm - gan lielākiem, gan mazākiem bērniem. Padarīsim šo vasaru mums visiem par neaizmirstamu piedzīvojumu! 

Lasīt tālāk...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kā rodas bērnības labākās atmiņas?

http://www.jutieslabi.lv/2015/05/Bernibasatminas.html

Paņemta brīva diena darbā, lai aizietu kopā ar bērnu noskatīties futbola spēli vai dotos pārgājienā, galu galā neietekmēs tavu karjeru, bet atstās lielu nozīmi tavās attiecības ar bērnu. Viss atkarīgs no apzinātā lēmuma – es vēlos piestrādāt pie attiecībām ar saviem bēniem! 
Lasīt tālāk...

 

 

Ko par Tevi liecina Tava mīļākā krāsa?


http://www.jutieslabi.lv/2015/05/krasu-nozime.htmlTie, kuri pētījuši krāsu ietekmi uz noskaņojumu, zina, ka pastāv arī sakarība starp cilvēka mīļāko krāsu un viņa personību. 
Izvēlies no šīm 13 krāsām (arī baltā) savējo un uzzini, ko tā stāsta par tevi – varbūt būsi pārsteigts par to, cik precīzi esi raksturots, bet varbūt uzzināsi ko jaunu – ko tādu, ko pats nebiji nemaz pamanījis! 

Lasīt tālāk...

 

Smaržu pasaules karaliskie noslēpumi

http://www.jutieslabi.lv/2015/04/Karaliskie-noslepumi.html

Dārgajām ēteriskajām eļļām piemīt spēcīgi eksotiski ziedu aromāti un tām ir vērtīgas īpašības – tās palīdz pret trauksmi, relaksē, uzlabo pašsajūtu, mazina depresiju. Un pietiek tikai daži pilieni, lai baudītu pasakainu smaržu! Vai vēlies uzzināt, kuras ir šīs vērtīgās eļļas? 

Lasīt tālāk...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 paņēmieni, kā apklusināt savu iekšējo kritiķi

http://www.jutieslabi.lv/2015/04/varda.speks.htmlVārdam ir liels spēks, reizēm pateikts vārds ir sāpīgāks, nekā pļauka... Ar vārdiem jāuzmanās – ne tikai sakot tos citiem, bet arī sev! Uzzini, kā pārtraukt sevis pārlieku kritizēšanu domās un kā izmantot savu iekšējo balsi, lai pārvarētu šaubas un bailes.

Lasīt tālāk...

 

 

 

Kādas vērtīgās vielas slēpjas nezālēs?

http://www.jutieslabi.lv/2015/04/vertigaas.nezales.html

Esam dzirdējuši par vitamīniem, bet kas ir miecvielas, rūgtvielas un kāda nozīme augu krāsai to iedarbībā? Uzzini to īsā ievadā par 5 bioloģiski aktīvajām vielām, kas slēpjas nezālē.

Lasīt tālāk...

 

 

 
 

 

Paštaisīts ķermeņa skrubis 

http://ej.uz/CukSk
Medus, kaltēti ziedi, dabiskas eļļas... Smaržīgs un īpašs – ķermeņa skrubis, kas attīrīs ādu, padarīs to maigi zīdainu un uzlabos noskaņojumu, jo būsi to uztaisījusi pati! Lieto skrubi pirtī, vannā vai dušā! 
3 skrubja receptes.

Lasīt tālāk...

 

 

  

 

Savvaļas augi veselībai un skaistumam 

Savvaļas augi

Jūties labi, dzīvo zaļi – iepazīsti pļavu! Lai lietotu savvaļas augus veselībai un skaistumam, jāzina daudz. Bet nebaidies no zināšanām! Sāc ar mazumiņu, soli pa solim un tu pat nepamanīsi, kā stāvi pļavas vidū un ar domām par ziemas saaukstēšanās sezonu, zinoši lasi pelašķus :) Īsas atbildes uz 4 jautājumiem par ārstniecības augiem   

Lasīt tālāk...

 

 

 

http://www.jutieslabi.lv/2015/03/ka-pamosties-agrak.html Kā pamosties agrāk 


Naktī uz svētdienu pārejam uz vasaras laiku, pulkstenis jāpagriež stundu UZ PRIEKŠU – būs jāpierod celties stundu ātrāk. Te mūsu 13 padomi, kā pamosties agrāk 

Lasīt tālāk...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Pašmasāža galvas sāpju mazināšanai 

http://www.jutieslabi.lv/2015/03/pasmasaza-galvas-sapju-mazinasanai_24.html
Vai zināji, ka tad, kad sāp galva, mēs to intuitīvi saķeram tā, lai uzspiestu punktiem, kas atvieglo galvassāpes? 
Šis raksts tev palīdzēs iemācīties, kā veikt galvas pašmasāžu, lai nākošreiz pretsāpju tabletes vietā tu varētu izmēģināt sāpes mazināt dabiskā veidā, labi zinot tieši kā un kur pamasēt, iekniebt vai izstaipīties.

Lasīt tālāk...

 

 

 

Masāžas veidi

Interesanti fakti par masāžu

Lasīt tālāk... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8 fakti par kāju pašmasāžu 

Seminārs par kāju masāžu
“Galvenais, lai kājas siltas,” kā teica Emīls filmā “Emīla nedarbi”. Pēdas ir mūsu galvenais balsts visu cauru dienu – skrienot, ejot, sēžot, sportojot – tās pelnījušas ne tikai būt siltumā, bet arī tapt palutinātas ar masāžu. Lasi par 8 ieguvumiem no kāju pašmasāžas.


Lasīt tālāk... 

 

 

 

 3 labas lietas, ko dod galvas pašmasāža

Indijas galvas masāža, čapmi masāžas seminārs

Ierasta lieta – ja sāp galva, iedzeram pretsāpju tableti. Bet vai ir kāds dabisks līdzeklis, kas nebūtu kaitīgs veselībai un palīdzētu mazināt sāpes? Lasi par galvas pašmasāžu


Lasīt tālāk... 

 

 

 

 

4 veidi, kā izmantot ēteriskās eļļas 

http://goo.gl/S40CSK
Uzzini 4 veidus, kā lietot ēteriskās eļļas, lai uzlabotu darba spējas un pašsajūtu, atsvaidzinātu un mitrinātu gaisu telpās vai baudītu smaržu radīto noskaņu. 

 

Lasīt tālāk... 

 

 

 

 

 

Kā iedarbojas masāža? 

 Aroma pīlings Jūties Labi

Kas  ķermenī notiek masāžas laikā un kāpēc tā ir tik iedarbīga! Lasi par 15 pašmasāžas ieguvumiem.

Lasīt tālāk... 

 

 

 

 

 

 

Īsumā par aromterapiju

 Aroma pīlings Jūties Labi
Smaržu uztvere cieši saistīta ar emociju veidošanos un atmiņu, atliek tikai zināt, kuri aromāti rada kuras reakcijas. Aromterapija var uzlabot noskaņojumu, samazināt sāpes, uzmundrināt, relaksēt, uzlabot radošās spējas un pat likt sievietēm vīriešu uztverē šķist jaunākām, nekā viņas ir patiesībā!
Lasīt tālāk... 

 

 

5 lietas, ko der zināt par kosmētiskajām eļļām 

 Aroma pīlings Jūties Labi
Atšķirībā no ķīmiskajiem sejas krēmiem un losjoniem, kas bieži izraisa alerģiskas reakcijas un kairina ādu, dabiskās eļļas var sniegt daudz ātrāku un labāku rezultātu, jo tās sasniedz ādas dziļākos slāņus, mitrinot un atjaunojot ādu ilglaicīgi. Kam jāpievērš uzmanība izvēloties eļļu sejai un kāpēc tās tik vērtīgas 
Lasīt tālāk...

 

Manas pavasara receptes iekšējam un ārējam skaistumam 

Jūties Labi
Pavasari es (Ilze - projekta attīstītāja) sāku gaidīt jau īsi pēc Jaunā gada. Tad parasti sākās manas jaunās apņemšanās par labākas figūras iegūšanu. Katru gadu tas notiek savādāk, bet es ceru, ka šogad būšu atradusi īsto recepti. Tad jau redzēsim, nāks vasara, nāks rezultāti (rezultāti jau ir redzami arī šobrīd, bet, cerams, ka sasniegšu arī savu nosprausto mērķi un to noturēšu).

Lasīt tālāk...

Nav komentāru: